Lokomotiva to v sobotu proti týmu z Přerovska neměla vůbec snadné. „Kozlovice jsem viděl naposledy v derby s Přerovem a je to kvalitní mančaft. I u nás hrál velmi dobře. Nám ale vyšel vstup do zápasu, jaký jsme si představovali," byl trenér Petrovic Jiří Kuljovský spokojen s prvními dvaceti minutami duelu.

Domácí si totiž vypracovali tři slušné šance a Hanusek z jedné takové otevřel skóre.

Pak se ale iniciativa přestěhovala na kopačky Kozlovic. „Vyhrávaly osobní souboje, kdežto my se začali utápět v individuálních akcích, které nestrpím. V těch zbývajících pětadvaceti minutách mi kluci předvedli snad vše negativní, co dovedou," zlobil se Kuljovský. „Jen s velkým štěstím jsme udrželi náš náskok," dodal k tlaku Kozlovic.

Proto byl o přestávce v kabině nucen zvýšit hlas. „Bylo to skutečně nutné. Úplně jsme zapomněli na týmovost, nebyl to náš fotbal," upozornil trenér.

Po změně stran si už domácí dali pozor na to, aby trenéra svým výkonem uspokojili. „To už hráli kluci dobře, ale Kozlovice také. I ve druhé půli pokračovaly v tom, co předváděly na konci té první. Naštěstí se nám povedlo dát druhý gól, jinak by byl výsledek na vážkách," uznal Kuljovský.

O druhou branku se postaral rychlík Klimas, který tím spoluhráče uklidnil. „Důležité bylo, že jsme se soupeři vyrovnali v bojovnosti," doplnil Kuljovský.

Za stavu 2:0 musely Kozlovice riskovat a otevíraly obranu. To byla pro Petrovické šance, jak se dostat k brejkům. Jenže neujal se ani jeden. „Bylo tam několik přečíslení tři na dva nebo dva na jednoho, ale všechno jsme zahodili. Jsou to pracně získané body," uzavřel vítězství trenér Lokomotivy.

Lokomotiva Petrovice – FK Kozlovice 2:0 (1:0)

Branky: 12. Hanusek, 52. Klimas. Rozhodčí: Šafrán – Broskevič, Šamárek. ŽK: 3:1. Diváci: 150.

Petrovice: Mrozek – Leibl, Moskál, Gill, Bajzáth – Puškáč, Hoffmann, Klimas, Siekiera (62. Klein) – Urban (70. Paduch), Hanusek (81. Kondziolka). Trenér: Jiří Kuljovský.