V tištěném vydání Deníku najdete každý týden od pondělí do středy soutěžní kupon pro dané kolo hry, v níž se tipují zápasy okresních fotbalových mužstev. Každý týden vyhlašujeme vítěze, který dostává sadu plechovek plzeňského piva Gambrinus. Celkový vítěz pak vyhraje v listopadu třicetilitrový sud piva Gambrinus, originální dres české fotbalové reprezentace a nejlepší tipér v kraji i sázenku od společnosti Fortuna v hodnotě pět tisíc korun a poukaz na vysílání internetové televize Lepší.TV v hodnotě 2 500 korun.

NOVÝ FORMÁT

TIP liga se nově v celém Moravskoslezském kraji bude hrát už jen krajsky. V celém kraji tedy vyjde jeden společný kupon se zápasy krajských mužstev.

V ČEM JE PODSTATA HRY

Soutěžící tipují od srpna do listopadu každý týden výsledky deseti fotbalových duelů, které redakce vypíše. Tipuje se výsledek po 90 minutách hry: 1 výhra domácích, 0 remíza nebo 2 výhra hostů.

JAK SE DO HRY ZAPOJIT

Každý hráč si pro registraci do soutěže musí nejprve zajistit hrací kupon. Na něm vyplní osobní údaje, vystřihne ho z novin a doručí do pátku do 12 hodin do redakce, kde se mu přidělí startovní číslo. To se hráč dozví ve středečním vydání Deníku, kdy pravidelně vychází výsledková listina všech soutěžících.

Od dalšího kola pak hráč své startovní číslo vpisuje na kupon. Do hry se lze zapojit kdykoli v průběhu soutěže a stále máte šanci i na hlavní výhru. To proto, že body za špatné tipy se odečítají, a náskok soupeřů tak svými skvělými tipy můžete dohnat.

TIP ligu lze hrát i na webu, ale do hry se lze zapojit jen přes papírový kupon. Webový hráč si navíc musí na prvním kuponu zvolit čtyřmístný číselný kód, který mu poslouží spolu se startovním číslem jako přihlašovací údaj do webové aplikace na naší internetové adrese www.denik.cz/tipliga.

Kromě osobních údajů hráč na kuponu vyplňuje i pole pro Supertrefu a bonusový kód.

Supertrefa je tip na celkový počet vstřelených branek v deseti tipovaných utkáních v každém kole a jde o pomocné kritérium pro určení vítěze v jednotlivých kolech při rovnosti bodů (kdo Supertrefu uhodne nebo se jí maximálně přiblíží, dostává cenu).

Díky bonusovému kódu pak hráč získává dva prémiové body navíc. Bonusový kód je kombinace šesti číslic, kterou zadává na tištěný kupon redakce (tento kód je v každém kole jiný).

Kód mohou vložit do svého tiketu i hráči na webu. Pokud tak učiní, i oni mají dva body navíc v každém kole.

SBĚRNÁ MÍSTA

Vzhledem k novému formátu TIP ligy, který již není okresní, se ruší i všechna dosavadní sběrná místa, na která jste byli zvyklí. Své kupony lze odevzdávat už jen na těchto adresách:

Karvinský a havířovský deník

Redakce: Mlýnská 788, 733 01 Karviná

Moravskoslezský deník

Redakce: Mlýnská 10, 702 00 Moravská Ostrava

Opavský a hlučínský deník

Redakce: Na Rybníčku 56, 746 01 Opava

JAK SE TIKETY HODNOTÍ?

Za každý správně uhodnutý výsledek zápasu připisujeme 2 body, za špatný tip naopak ubíráme 1 bod. Pokud se některý z vybraných zápasů nesehraje, nedohraje či odehraje již před uzávěrkou kola, nedostanou za něj hráči žádný bod. Za špatně vyplněný tip (dvojtip, trojtip, nečitelný zápis či nějaký nesmysl) nebo nevyplněný tip se naopak odečítají 2 body.

SOUTĚŽ TÝMŮ

Šanci na výhru máte i v soutěži týmů. Zahrajte si spolu se svými rodinnými příslušníky nebo kamarády, vytvořte čtyřčlenný tým a utkejte se s dalšími družstvy v TIP lize.

Stačí, abyste na hrací kupon vepsali do zvláštního pole název týmu, který chcete reprezentovat.

Na konci soutěže máme pro vítězný tým připravenu rovněž zajímavou cenu: stejně jako vítěz dostane i tým sud piva Gambrinus.

Kompletní pravidla TIP ligy včetně návodu, jak se do hry zapojit, najdete na našem webu na adrese www.denik.cz/tipliga.