Možná, že teď debakl, který utržili fotbalisté Karviné v minulém kole ve Frýdku-Místku, bude po druhé lize kolovat dál. V neděli si svěřenci trenéra Josefa Mazury zastříleli do ústeckého mužstva, které do tohoto utkání inkasovalo pouze jednou.

Karvinskou střelnici rozjel už po čtyřech minutách kapitán Mikula, za další čtyři minuty jej napodobil úspěšnou dorážkou Svatonský a hosté nabrali směr ostuda. „Přesně tohle slovo mě napadlo hned po utkání. Předvedli jsme tady opravdu ostudný výkon, přitom jsme dobře věděli, že domácí budou chtít napravit dojem z posledního nezvládnutého zápasu," kroutil hlavou ústecký trenér Lukáš Přerost.

Podle jeho slov vypadal tým v začátku utkání zcela nekoncentrovaně. „Nevím, asi zrušíme taktické porady s videem. Připravovali jsme se na domácí standardky a ve čtvrté minutě z první takové inkasujeme. Připravovali jsme se na domácí brejky a v osmé minutě z prvního takového inkasujeme. Na hřišti jsme vypadali, že vidíme Karvinou prvně v životě," zlobil se Přerost.

Za stavu 3:0 se ještě snažil svůj mančaft vyburcovat k nějaké aktivitě, ale karvinský gólostroj už nešlo zastavit. Postupně se ještě trefili Hottek, Vladavič a Pavelka a Karviná si řádně vylepšila náladu i skóre. Už je třetí.

„To jsme samozřejmě chtěli. Rádi bychom se letos pohybovali pokud možno v horní třetině soutěže a když to situace dovolí, chceme tam vydržet až do konce," usmíval se trenér Karviné Josef Mazura. Byl rád, že hráči napravili dojem z pokaženého derby ve Frýdku. „Zažívali jsme přesně opačné pocity než ve Frýdku. Ale zase – když brzy vedete nebo prohráváte o dvě branky, utkání se od toho logicky odvíjí. Nás dneska naštěstí potkala druhá varianta," oddechl si Mazura.

MFK OKD Karviná – FK Ústí nad Labem 6:1 (3:0)

Branky: 4. Mikula, 8. Svatonský, 45. Mišinský, 75. Hottek, 77. z pen. Vladavič, 88. Pavelka – 58. z pen. Jursa. Rozhodčí: Jech – Kotalík, Vaňkát. ŽK: Mikula – Švec, Valenta. Diváci: 1533.

Karviná: Pindroch – Hoffmann, Mikula, Jovanovič, Knötig – Vaněk, Hottek – Svatonský (63. Fiala), Vladavič (78. Gonda), Eismann – Mišinský (46. Pavelka). Trenér: Josef Mazura.

Další zápas hraje Karviná v sobotu ve Vlašimi.