MFK nebo MFK OKD? V sobotu jednoznačně MFK. Frýdecko-místečtí valcíři pokračují v úspěšných výsledcích a po nadšeném výkonu vyhráli nad ambiciozní Karvinou 4:1.

Karvinští příznivci, kteří vyrazili do Stovek za dobrým fotbalem, museli být zklamaní. Dobrý fotbal sice k vidění byl, jenže jen z domácí strany. Po čtvrthodině to bylo 2:0, místo korekce inkasovali Karvinští do šaten ještě jeden gól a když si v kabinách říkali, že při vstřelené brance by se s výsledkem snad ještě něco dalo dělat, inkasovali počtvrté…

„Jsem příšerně zklamaný. Hlavně, že si před zápasem říkáme, jak si dáme pozor na nástup domácích a pak je to po pár minutách 2:0," byl po utkání úplně rozladěn útočník Karviné Vladimír Mišinský.

Karvinští přitom za šedesát minut vystřelili na bránu snad třikrát, z toho právě Mišinský pálil dvakrát. „Kombinujeme na pět šest doteků a nevystřelíme na bránu. Jak se hraje druhá liga, nám předvedl Frýdek. Hrál jednoduše, důsledně, na dva tři doteky s tahem na bránu. Dneska bylo z naší strany všechno špatně," kroutil hlavou Mišinský.

Kapitán hostů David Mikula se rovněž za nic neschovával. „V obraně jsme měli špatný den, vůbec jsme nezachytávali domácí brejky. Frýdek byl jasně lepší a zaslouženě vyhrál. Chtěli jsme tady po dvou úvodních výhrách odvést dobrý výkon, abychom navnadili diváky na domácí zápasy s Ústím, ale vůbec se nám to nepovedlo," mrzelo Mikulu.

Přitom Frýdek hrál naprosto účelná jednoduchý fotbal. „Samozřejmě, ale přesně to je druholigový fotbal. Tak jako si Hradec minulý týden myslel, že nás přehraje nějakou fotbalovostí, tak nás dneska vyškolil Frýdek. Ano, fotbalovost může přijít, ale v prvé řadě je to ve druhé lize o důrazu, o srdci a o bojovnosti. A dost často i o prvním gólu. Jenže my inkasovali ze startu hned dvakrát," povzdechl si Mikula.

V úplně opačném rozpoložení byli pochopitelně domácí. „Dneska mohu být opravdu spokojen, kluci odvedli maximální výkon. I za rozhodnutného stavu 4:1, když se tři Karvinští řítili do brejku, sprintovali zpátky do obrany v osmi lidech. Dřeli a výsledek se dostavil," chválil své svěřence trenér Valcířů Milan Duhan.

Muž zápasu - frýdecký Michal Šrom - obstaral tři gólové nahrávky. Zaznamenal jakýsi přihrávkový hattrick. Hrál jako o život. Možná proto, že teď ve Zlíně bude pauzírovat. Ve Frýdku je totiž na hostování ze Zlína. „Máme za sebou vynikající zápas. Zase nám vyšel začátek utkání, chytili jsme se a dávali góly. Nedovolili jsme si nic vypustit. Před takovou fantastickou kulisou to ani nešlo! Takovou atmosféru jsem na druholigovém stadioně fakt ještě nezažil," poslal rychlík Šrom do publika své díky.

MFK Frýdek-Místek – MFK OKD Karviná 4:1 (3:0)

Branky: 40. a 52. Vrťo, 4. Prokeš, 12. Mozol – 69. Jovanovič. Rozhodčí: Nenadál – Mokruch, Fišer. ŽK: Hottek, Pavelka, Eismann, Ciku. Diváci: 5820.

Frýdek-Místek: Prepsl – Literák, Žídek, Švrček, Silveira – Vrťo, Vašenda, Šrom (84. Dobrovolný), Mozol – Lukáš (57. Soukup), Prokeš (89. Korneta). Trenér: Milan Duhan.

Karviná: Paleček (23. Pindroch) – Hoffmann, Mikula, Jovanovič, Knötig – Vaněk, Hottek - Ciku, Vladavič (57. Pavelka), Eismann (78. Svatonský) – Mišinský. Trenér: Josef Mazura.