Sedmadvacetiletý forvard přestoupil z Jablonce, odkud na jaře v Karviné hostoval. S klubem podepsal smlouvu na dva a půl roku.

Nedávno odmítl Wágner dokonce nabídku Zlína, který si na podzim zahraje evropské poháry. „Je pravda, že mě Zlín lákal a zvažoval jsem to, nakonec jsem si ale vyhodnotil, že v Karviné jsem maximálně spokojený a taky jsem nechtěl každého půl roku měnit dres a zvykat si na nové spoluhráče," přiznal autor padesáti ligových branek.

Potvrdil, že s prostředím v Karviné se ztotožnil. „Opravdu mi to tady sedlo. Podmínky pro práci i osobní rozvoj jsou perfektní, třeba jen ten počet hřišť, to v Jablonci nebylo. Líbí se mi nejen hra, kterou chceme hrát, ale hodně mě těšil i zájem Karviné o mě a zájem diváků o fotbal. Mají ho hodně rádi, což bylo vidět na návštěvách domácích zápasů. Vůbec celé to prostředí kolem klubu a fotbalové klima v okolí je hodně příznivé, trenér má dobrou filozofii, která mi vyhovuje a to vše hrálo v mém rozhodování roli," vysvětloval Wágner.

Karvinský útočník na pondělním tréninku.Zdroj: Tomáš Januszek

Byl by rád, kdyby jarní kádr zůstal pohromadě, aby mužstvo mohlo společně zase něco dokázat. „Takové to prvotní zvykání na sebe máme za sebou, na jaře jsme hráli celkem i pěkný fotbal, někdy to holt nevyšlo, ale to se nedá nic dělat. Myslím ale, že jsme nezklamali a pro další působení týmu v lize by bylo nejlepší, aby nás zůstalo pohromadě co nejvíc," uvažuje.

Do Jablonce se podle vlastních slov vracet už nechtěl. „Zase tolik do toho nevidím, ale je fakt, že Doli (Martin Doležal) je na stejné úrovni jako já a Pišta Mihálik (Ondřej Mihálik) je pro Jablonec logicky perspektivnější, takže se těším na pokračování v Karviné," uzavřel Wágner téma Jablonec.

Angažování zkušeného fotbalisty potěšilo i management klubu. „Je to přesně ten typ útočníka, který je pro naši hru ideální. Tomáš to sám několikrát také řekl, že mu náš způsob hry vyhovuje a určitě i to hrálo při jeho rozhodování roli," doplnil manažer MFK Karviná Lubomír Vlk.