Jak viděl podzim hlavní kouč mužstva Josef Mazura? A byl spokojen s herním vystoupením i výkony jednotlivců?

„Podzim je třeba postavit do dvou rovin – výsledkové a herní. Bodový stav nás určitě neuspokojil. K těm 23 bodům jsme bez problémů mohli přidat nějakých šest sedm navíc a hned by to hodnocení vyznívalo jinak," začal rekapitulaci podzimu zkušený trenér Mazura.

Zůstane v Karviné Elvist Ciku?

Spokojenost logicky vyjádřil jen s prvními dvěma třetinami podzimu. „Prvních deset kol bylo dobrých. Neříkám výborných, protože jsme ztratili některé zápasy, kde jsme asi ztratit neměli, jako například Most, Střížkov nebo i ten Žižkov, ale pořád to šlo. Poslední část podzimu nám ale hrubě nevyšla a už jsme také přišli na příčinu. Nezahráli nám zkušení hráči. Spoléhali jsme na ně a oni to plnili. Bohužel pro ně jen deset kol. My jsme ale potřebovali, aby tým táhli ve všech šestnácti, a to se nestalo," vysvětluje Mazura.

Litoval hlavně toho, že se mužstvu v klíčových okamžicích zranili stěžejní hráči do ofenzivy Mišinský s Cikem. „Mišák dal na jaře deset gólů, na podzim jen tři. Ciku byl pořád zraněný, nedostal se do toho, stejně jako Svatonský, ale ten byl rovněž limitován zraněním a na tréninku pracuje. Vladavič měl taky výkyvy, jednou hrál, jindy ne. V utkání s Budějovicemi nás zase pohřbily individuální hrubky Kuby Hottka. To se vám pak nasčítá. Bodík k bodíku a místo 23 bodů jsme mohli mít 30. I ten domácí zápas se Sokolovem šlo vyřešit lépe," hledá Mazura ztracené body podzimu i důvody, proč je tým nedokázal získat.

„V útočné fázi jsme v posledních zápasech nepředvedli to, co jsme od týmu očekávali. Třeba Pavelka měl zpočátku formu, pak byl úplně mimo. Přitom si myslím, že systém 4-2-3-1, který jsme praktikovali, se v Karviné osvědčil, byla tam podpora krajních obránců, prolínání řad i dobré doplňování záložní formace nahoru a dolů. Přestali jsme ale střílet góly a hrubky v defenzivní činnosti nás shodily nakonec až na deváté místo," ohlíží se za podzimní bilancí kouč MFK OKD.

Admir Vladavič má namířeno pryč z Karviné. Údajně o jeho služby jeví zájem Jihlava.

Ten dokázal s mužstvem navázat na podařené jaro, kdy do Karviné přišel jako zachránce a sedmi výhrami z jedenácti zápasů vytáhl tápající Mašlejův celek na deváté místo tabulky. Ve vítězné jízdě pak Karviná pod vedením protřelého kouče pokračovala do půlky října, kdy měla navlas stejnou bilanci, jako Mazurovo jaro – 7 výher, 1 remíza, 3 prohry.

Pak nastal zlom. „Ať už vinou zranění, nebo neformy klíčových hráčů jsme v soubojích s předními celky neobstáli. Možná by bylo lepší vyměnit začátek za konec, z bodového hlediska bychom brali spíše výhry nad Budějovicemi, Táborskem či Sokolovem, jenže to jsou spekulace. Navíc když se nepovede začátek, je to zpravidla ještě horší – podívejte se na Zlín," nabízí srovnání karvinský trenér.

Podzimní bilanci proto bere jako holý fakt a je třeba se hlavně zabývat řešením, jak současnou situaci napravit. „Je jasné, že nezahráli zkušení hráči, a proto se s některými rozloučíme," nastiňuje Mazura. Podle informací Deníku se může jednat až o šest hráčů.

Více v tištěném vydání Deníku.