Proti té se moc často neboduje, Karvinští ale cítí, že letos by to mohlo být jinak.

Spartě se nedaří, v domácím poháru už nefiguruje, titul je dávno v trapu, a tak zbývá jediná cesta, jak se dostat do pohárové Evropy a zahrát si alespoň Evropskou ligu – skončit v domácí soutěži do pátého místa. Jenže ani to není v tuto chvíli jisté, Spartě šlape na paty šestý Jablonec. Letenští drží poslední pozici zaručující start v evropských pohárech. Navíc jim to neklape ani herně, takže v týdnu došlo v klubu k výměně trenéra, kdy Itala Andreu Stramaccioniho nahradil Pavel Hapal.

To by Karviné tolik hrát do karet nemělo. Říká se, že nové koště dobře mete. „Hráči se pod novým trenérem vždy chtějí ukázat, ale s tou motivací bych to nepřeháněl. Jsou tam pořád ti stejní hráči a až v delším časovém horizontu se ukáže, jak byla trenérská změna prospěšná. Ten zápas bude hlavně o nás a co Spartě dovolíme. Ona je velmi kvalitní dopředu, takže musíme předvést zodpovědnou a maximální defenzivu. Zároveň věřím, že budeme hrát tak, abychom se prosadili i gólově,“ říká úvodem trenér Josef Mucha.

Ten se ze svého společného působení v olomoucké Sigmě jistě velmi dobře zná s novým trenérem Sparty Pavlem Hapalem. Proběhla mezi nimi nějaká „hecovačka“?

„Myslím, že na tohle ani jeden z nás není,“ pousmál se Mucha. „Ale samozřejmě se známe, jsme kamarádi. Těším se, až Pavla potkám,“ dodal.

V minulém ročníku uhráli Karvinští doma proti Spartě (ještě s Janem Laštůvkou) cenný bod.

Podle něj čeká oba tábory stejně důležité utkání. „U Sparty je to jasné, my máme těžký los, hrajeme pak dvakrát venku. Je sice pravda, že to teď Spartě na hřišti zrovna neladí, ale je to nadále soupeř, který má zvuk a hráčskou kvalitu. Je to vidět i na zájmu diváků o utkání,“ poukázal Mucha na pravděpodobně plný stadion.

Což by mohla být výhoda pro karvinské mužstvo. To by rádo navázalo na předchozí bodové duely. Ze tří letošních (plus poslední podzimní, který spadal do jara) vytěžila Karviná deset bodů. „Ano, je to příjemný vstup do jara,“ uznává Mucha. S čím by tedy byl spokojen? „Kdybychom předvedli dobrý fotbal,“ zazubí se. „V týdnu byla na klucích vidět velká koncentrace, odhodlání a chuť do hry. Věřím, že budeme dobře připraveni a že nás podpora z hlediště dožene k úspěšnému výsledku,“ uzavírá karvinský trenér.

Na zápis o vítězství nad Spartou se v klubové kronice ještě čeká. Tak do toho pánové.