Jak je na tom váš tým před startem jara?

Snad v pořádku. V zimní přípravě jsme se sice potýkali se zdravotními problémy hráčů, ale kádr jsme doplnili a jsme na jaro připraveni.

Na jaře vás čeká obtížná úloha. Zdánlivě vysoký náskok vzbuzuje na první pohled nemožnost o MSFL ještě přijít. Dostanete to z hlav hráčů?

Neustále jim to připomínám. Musíme zopakovat stejný systém, který jsme použili při jarní záchranářské misi a pak i na podzim. Asi vylepíme před startem jara na dveře kabiny tabulku, kde mají všechny celky na svém kontě nulu (úsměv). Jsme samozřejmě připraveni na fakt, že všichni soupeři se na nás budou chtít vytáhnout a uzmout nám nějaké body. Motivaci budou mít obrovskou, každý chce skalp prvního týmu.

Ve fotbale se pohybujete dlouho. Řekněte upřímně – dá se takový náskok vůbec promrhat?

Ale to víte, že dá. Stačí dvakrát třikrát prohrát a už vám v hlavě začne hlodat červíček pochybností. Každý, kdo někdy hrál mistrovský fotbal, vám potvrdí, že pozice stíhacího psa je mnohem lepší než ta na špici. Tam jste stíhanou kořistí. Když se mančaftu z druhého sledu povede šňůra vítězných zápasů, dostane se do takového laufu, že je obtížné ho zastavit. A funguje to i opačně. Psychika dokáže do výkonu hráčů citelně promlouvat. A když jste pod tlakem, tím spíš. Je to opravdu ošidné.

Celý rozhovor v tištěném vydání Deníku