„Věděli jsme, že nás čeká kvalitní soupeř, mladí běhaví kluci, kteří mají velkou motivaci bojovat o posun do druhé ligy. Připravili jsme se na ně takticky výborně, až na posledních deset minut jsme jim nic nedovolili. Kdybychom remizovali, bylo by to nezasloužené," poznamenal hrající trenér Indiánů Miroslav Matušovič.

Vyšlo mu nasazení Karla Skoupého na hrot útoku. Gomolu nechal tentokrát na lavičce. „Nebylo to nic proti Tomaszovi, jen jsme tam potřebovali rychlostní typ," objasnil Matušovič.

Karel Skoupý byl při gólové akci zase na správném místě. Pohotově dorazil do sítě balon, který se předtím odrazil od břevna při zásahu brankáře proti pokusu Lisického.

Celkově byli domácí nebezpečnější. Opavané se s balonem točili třicet metrů od jejich brány, dál je domácí nepouštěli. Matušoviče potěšilo, že kromě naskakujících bodů do tabulky se zvedá hlavně výkon týmu. „Na tom mi dost záleží a pozoruju, jak se herně zvedáme. Bylo dobrým tahem přivést zkušenější hráče, kteří přebírají řízení zápasu a větší zodpovědnost. Mladším se tak ulehčí a mohou hrát uvolněně, což jim svědčí," pochvaluje si.

MFK Havířov – SFC Opava B 1:0 (1:0)

Branka: 22. K. Skoupý. Rozhodčí: Richtár – Macrineanu, Trigas. ŽK: 1:2. Diváci: 160.

Havířov: Směták – Lisický, Michalčák, Cigánek, Musiol – Wojnar (71. Švábík), Zupko – Omasta, Matušovič (86. Cenek), Uher – K. Skoupý (90+2. Gomola). Trenér: Miroslav Matušovič.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu většinou nezveřejňuje kompletní obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, domova i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Deníku, anebo ve zlevněné předplacené internetové verzi.
Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Po připojení si pak můžete Deník v plném znění přečíst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.