Právě na jeho hřišti budou Indiáni o následujícím víkendu hájit druhé místo v tabulce. „Na tohoto soupeře se nám nedaří, už jsme uvažovali, že si s sebou vezmeme tenisové rakety, protože jsme od Rýmařova dostali dvakrát 6:0," zavtipkoval hrající kouč Havířova Miroslav Matušovič. „Ale každá série jednou končí a my věříme, že to proti Rýmařovu ukončíme," vyhlásil Matušovič jasný cíl.

Poslední utkání jeho týmu doma s Kozlovicemi nabídlo ze strany Havířovských svižný fotbal, ale také jen jeden gól. „Bylo to hodně o trpělivosti," uznal Matušovič.

Soupeř z Přerovska totiž odmítl hrát s domácími otevřenou partii, zatáhl se a čekal na brejky. Největší šancí poločasu tak byla ta Omastova, kdy nedokázal zakončit do prázdné brány. „První poločas byl z naší strany lepší, byly tam nějaké možnosti, ale protože jsme je nedali, začali jsme tušit, že to bude zápas o jednom gólu," připustil kouč Havířova.

I po změně stran se domácí snažili hrát aktivně, ale Kozlovice se už probraly a více využívaly brejků. Dvě slibné příležitosti nedotáhly do konce. Domácí také více útočili, a tak se hra přelévala ze strany na stranu.

Už poněkolikáté v tomto ročníku měl Matušovič šťastnou ruku při střídání. Po sedmdesáti minutách hry poslal na plac Švábíka a ten se mu po deseti minutách odvděčil rozhodujícím gólem. „O ten jeden jsme byli určitě lepší a zasloužili si vyhrát," uzavřel spokojeně Matušovič.

MFK Havířov – FK Kozlovice 1:0 (0:0)

Branka: 81. Švábík. Rozhodčí: Grečmal – Kulička, Bebenek. ŽK: 3:1. Diváci: 225.

Havířov: Kodeš – Lisický, Wojnar, Matušovič, L. Skoupý – Zupko – Omasta, Uher (86. Cenek), Förster (71. Švábík), Klejnot – Gomola. Trenér: Miroslav Matušovič.