Turnaj proběhne v sobotu 4. srpna na hřišti pod letním kinem v Havířově. Začíná se v 9 hodin a kromě domácího trojnásobného vítěze MS divize a účastníka MS ligy se fanoušci mohou těšit na slovenské týmy Trenčína a Žiliny, a také Baníku Ostrava.

Hrát se bude na 2x30 minut systémem každý s každým. „Je to už taková tradice, v letní přípravě je to široko daleko nejlepší turnaj, který už má ohlas i u našich sousedů v Polsku a na Slovensku. Hrajeme normálně na velkém hřišti v klasickém počtu hráček, ne jako některé jiné turnaje na sedm plus jedna nebo pět plus jedna na zkráceném hřišti. Holky hrají velký fotbal, takže z fotbalového hlediska jim dá nejvíc klasický zápas, což je dobré i na fyzičku," míní předseda havířovského klubu a trenér žen Radomír Zábranský.

Fotbalistkám při loňské výhře v divizi gratulovala osobně i primátorka Havířova Jana Feberová.Zdroj: Libor Běčák

Obsazení turnaje je víc než slušné. „Souhlasím, vždyť třeba Žilina nedávno senzačně vyhrála prestižní mezinárodní turnaj v Brazílii, a to byl doslova šok. Baník Ostrava je letitá značka našeho regionu, a Trenčín hraje druhou slovenskou ligu s výhledem na postup do nejvyšší soutěže,“ představil soupeře Zábranský.

Slavnostní zakončení turnaje se plánuje na 16.45 hodin.

Havířovské fotbalistky se dočkaly. zahrají si třetí ligu.
Havířovanky si zahrají Moravskoslezskou ligu
Petr Gibala, šéftrenér mládeže v MFK Karviná.
Petr Gibala: Máme mladým co nabídnout