Turnaj fotbalistů a následné posezení ve velkém pivovarském stanu zpestřily víkend v Žermanicích. „Letos pořádáme již čtvrtý ročník Memoriálu Otakara Korbáše,“ řekl jednatel pořádajícího SK Žermanice Petr Pastuška.

„Otec byl fotbalistou a vůbec velkým sportovcem a právě na jeho počest se turnaj koná,“ sdělil Štěpán Korbáš, který je jednatelem SK Žermanice a také nastoupil za místní fotbalový tým. „Nehrajeme žádnou soutěž, ale účastníme se turnajů v okolí. Loni nás dokonce pozvali až do Hnanic u rakouských hranic. Na náš domácí turnaj nám pivovar Radegast zapůjčil velký stan, kde mohou diváci posedět a ukrýt se před sluncem nebo případným deštěm,“ dodal Štěpán Korbáš. „Náš sportovní klub se nevěnuje jenom fotbalu, ale oživuje dění v obci. Pořádáme dětské dny, drakiády, mikulášskou nadílku, maškarní plesy. Spolupracujeme s místním obecním úřadem,“ stvrdil Petr Petr Pastuška.

Letošního memoriálu se účastnily čtyři týmy – SK Bruzovice, Panthers Havířov, Bar Motor Frýdek-Místek a domácí SK Žermanice. Slavnostní výkop provedl americký zpěvák a kytarista Roger Fisher, který koncem 70. let figuroval na první příčce americké hitparády. „Znám jej, vím, že hrál Jimi Hendrixem,“ podivoval se jeden z fotbalistů. „Stačí jen kopnout?“ ptal se Roger Fisher.

Nakonec kvůli fotografům výkop zopakoval třikrát. „Přijel jsem do Žermanic se svou českou manželkou Evou a synem za známými. Odpoledne odjíždíme do Hlučína, kde hraji s Michaelem Kocábem a Pražským výběrem. Večer se sem možná ještě vrátíme,“ popsal zpěvák své víkendové plány.

Turnaj vyhrály Bruzovice před Žermanicemi, Motor Barem a Panthers Havířov.