U béčka Karviné jsou noví trenéři

Karviná – S jednou zásadní změnou nastoupilo béčko fotbalové Karviné k zápasu v Mohelnici. Tým už nevede Jan Pejša, nýbrž trenérské duo Marek Bielan a Lubomír Vlk.

5.5.2014

Karvinskému béčku nepomohla ani provizorní změna trenérů.Foto: Libor Pristáš

Karvinská rezerva na jaře ještě nevyhrála a propadla se na 14. místo tabulky. Vedení klubu hledá řešení. „Do konce sezony to bude tak, že já a Marek Bielan budeme připravovat B-tým a trenér Pejša zůstává i nadále asistentem trenéra Mazury u A-týmu," vysvětlil změnu na trenérské pozici Lubomír Vlk.

Ani tato změna ale k bodům na hřišti Mohelnice nevedla. I s několika hráči prvního celku odjeli Karvinští domů bez bodů, přestože po půlhodině hry vedli zásluhou Holka o gól.

Jenže další už nepřidali. Naopak vzápětí vyrovnal domácí Hapal na 1:1. První půle byla celkem vyrovnaná, přestože se domácí snažili kontrolovat hru. „Byli silní na míči. Pokud bychom udrželi vedení do konce poločasu, tak jsme mohli na bod pomýšlet," uvažoval Vlk.

Ve druhém poločase hosté zahrozili Uhrem, který však neprostřelil gólmana, a také se mohla pískat penalta na unikajícího Svatonského. Jenže penaltový dárek hosté nedostali a v 74. minutě přišlo rozhodnutí. Po rohovém kopu se k míči dostal důrazný Hornich a propasíroval jej do sítě.

Za další minutu ještě domácí trefili tyč. Zbytek utkání si už Mohelničtí s řadou hráčů, kteří prošli olomouckou Sigmou či HFK Olomouc, pohlídali a dovedli zápas k vítězství.

„Asi byli o ten gól lepší. My jsme se snažili hrát na brejky a jeden se nám po akci Svatonského a zakončujícího Holka povedlo proměnit. Musím pochválit oba stopery. Jovanovič i Venca Cverna celý zápas odehráli opravdu výborně. Pokud by všichni hráči nastoupili s takovým odhodláním i do domácího zápasu s Otrokovicemi, tak jsme jej museli vyhrát," vrátil se zpětně k předešlému utkání Lubomír Vlk.

FK Mohelnice – MFK OKD Karviná B 2:1 (1:1)

Branky: 37. Hapal, 72. Hornich – 36. Holek. Rozhodčí: Horák. ŽK: 1:1. Diváci: 150.

Karviná B: Dočekal – Derík, Jovanovič, V. Cverna, Nowinski (79. Molnári) – Koutný, Zielonka, Svatonský, Uher – Kurušta, Holek. Trenéři: L. Vlk a M. Bielan.

Adam Januszek

Autor: Redakce

5.5.2014

Volby v Žermanicích na Frýdecko-Místecku.
1 14

Muž si dělal selfie a pak zpřeházel volební urnu. Řeší se platnost voleb

Volby 2017 v Orlové

Volby jsou rutina, vyžadují však trpělivost, říká dlouholetá komisařka

Marek Janečka: Třetí žlutá? Nezájem

Karviná – Fotbalový dříč uprostřed karvinské zálohy, to je fotbalista Marek Janečka. Dnes čeká jeho partu těžký zápas na teplických Stínadlech (od 17 hodin).