„Vedl mě v Karviné, v Dětmarovicích i ve Stonavě," vybavil si Hojdysz. „Z tohoto pohledu to opravdu bylo zajímavé," přiznal.

Stonava sahala v derby po třech bodech, protože měla převahu i více šancí. „Bohužel jsme je neproměňovali," zalitoval mladý trenér Stonavy.

„Stonava mě hodně překvapila. Po té předchozí porážce se slabou Hrabovou jsem čekal, že nebudou tak nebezpeční. Ale drželi dobře míč a kombinovali," uznal trenér albrechtického týmu Dušan Kohút. „Kdyby dali druhý gól, měli bychom to už s obratem hodně těžké," připustil.

Stonava se totiž Fraitem brzy ujala vedení a po centrech Juroszka, Kohútova syna, mohla výsledek několikrát pojistit. Další Fraitovy nebo Šusterovy hlavičky se ale neujaly.

Domácí se postupem času začali osmělovat a chvíli před koncem poločasu srovnali z penalty za ruku ve vápně. „To byla smůla. Dostat gól do šatny je vždycky k vzteku. Ale měli jsme vést o tři branky a mohl být klid. Mladí kluci Albrechtic se pak rozběhali, bylo jasné, že se nebudou bránit věčně," mrzelo Hojdysze.

V nástupu do druhé části se obstřelem Gaszczyka prezentoval Klus a poslal Albrechtice do vedení. Pak už se hrálo nahoru dolů s šancemi na obou stranách. „Fraitovo nasazení do útoku v rozestavení 4-4-2 se nám vyplatilo. Škoda, že jsme neskórovali, určitě bychom tady vyhráli. Domácí měli šance až v době, kdy jsme už hráli v obraně otevřeně," vybavil si stonavský kouč.

Skóre se už ale nepohnulo, a tak derby dvou sousedních obcí vyhrály Albrechtice, které kralují vzájemné bilanci obou soupeřů. Za posledních šest sezon v I.A třídě se už sedmkrát radovaly z výhry, zatímco Stonava jen jedinkrát. „Vykročili jsme vstříc třetímu místu v tabulce, které je teď naším cílem," byl spokojen Dušan Kohút z Albrechtic.

Baník Albrechtice – SK Stonava 2:1 (1:1)

Branky: 44. z pen. a 50. Klus – 9. Frait. Rozhodčí: Fajkus – Tabášek, Ochodek. ŽK: 2:2. Diváci: 120.

Albrechtice: Směták – Kulhánek, Věčorek, Korzeniowski, Pařík – Jakub Kociolek (58. Parchanský), Klus, Žyla, Izaiáš (82. Pasz) – Dorozlo, Jan Kociolek (89. Smiga). Trenér: Dušan Kohút.

Stonava: Gaszczyk – Skřížovský (76. Hojdysz), Wojnarovský, Skácelík, Hančín – Edr (68. Kisel), Dittrich, Graňák, Juroszek – Frait, Šuster. Trenér: Lukáš Hojdysz.