Orlovská Slavia a další celky krajského přeboru zahájí jarní část sezony rovněž o víkendu 19. a 20. března. I když má Orlová pořád nadstandardní podmínky na přebor, fotbalově oslabila. Týmu zmizelo především 23 gólů z celkových jedenatřiceti. Jak to? Jednak se fotbalový štírek Tomáš vrátil na Slovensko. Neodmítl nabídku druholigového Sence. Domů na východní Slovensko se vrátil také zkušený Schroner. A předně zranění na šachtě znemožnilo na jaře pokračovat kanonýrovi Jarmilu Kopelovi.

Ten tak dostal od vedení klubu zajímavou nabídku vést tým jako trenér poté, co dosavadní kouč Čestmír Kročil neskloubil pracovní povinnosti v novém zaměstnání s trenéřinou. Trenérský začátečník Kopel byl tak hozen do vody a bude v ní muset plavat. „Zrovna o prodlouženém víkendu dělám zkoušky na základní licenci C," upřesnil s úsměvem orlovský sympaťák.

Kopel během zimy počítal spíš ztráty. „Odešlo hodně lidí. Dost jsme jich taky nabrali, jenže jsme posilovali spíš do kvantity. Je tady hodně kluků z nižších soutěží nebo dorostenců. Uvidíme, jestli se nám podaří dotáhnout do konce angažování Petra Cigánka z Opavy. Aspoň, že jsme udělali Petra Lisického na přestup. Každý zkušený chlap se nám v tuto chvíli náramně hodí," přiznal Kopel.

Orlovský klub po podzimu tabulku krajského přeboru vede, ale vedení situaci vyhodnotilo tak, že kdyby se postoupit nepovedlo, nic se neděje. „Nemám nůž na krku," ulevilo se novopečenému trenérovi Koplovi.

Orlová v přípravě: Třinec U19 6:1 (Klimas 2, Tomáš 2, Urban, Bielan), Havířov 3:4 (Mleziva, Urban, Klimas), Ostrava U21 4:3 (Tomáš 2, Klimas, Kroček), Nový Jičín 1:5, Vítkovice 1:5.