„Samozřejmě, chtěli jsme vyhrát a vylepšit si naši pozici. Bod je málo,“ přiznal trenér Těšína Richard Beneš, když v lijavci dosledoval zápolení svých svěřenců.

Těm ani přesun z travnatého hřiště na umělku nepomohl, voda se držela i tam. „Celé to bylo takové divné, ale k výhře jsme měli blíž, protože v první půli jsme byli lepší a zasloužili si vést,“ uznal Beneš.

Domácí skvěle začali, když z tlaku vytěžili úvodní gól po krásné přímočaré akci a zakončení Sostřonka. V dalším průběhu hry měli Těšíňané k dispozici dvě dobré standardky, ze kterých se dalo také něco vytěžit, zvláště, když po střele Kišky vykopával jeden z ostravských hráčů míč z prázdné brány.

Pak přišla zničehonic sprcha, a tím není myšlena sprcha z nebes. Hostující Kožík obešel čtyři domácí borce a podél Pechy srovnal na 1:1 z první pořádné akce Ostravanů.

Domácí se herně otřepali a vytvořili si další dvě šance, ale Kiškovi chyběla přesnost a Zogatovi zase razance. „Měli jsme přidat druhý gól,“ zalitoval Beneš.

Po změně stran už se domácím tolik nedařilo. „Brzdily nás nepřesné centry,“ dodal Beneš. Naopak Stará Bělá si vytvořila dvě příležitosti, po kterých mohla sama jít do vedení, ale ani jí se už nevedlo a zápas dospěl k remíze.

FK Český Těšín – Sokol Stará Bělá 1:1 (1:1)

Branky: 15. Sostřonek – 21. Kožík. Rozhodčí: Vidlička – Tabášek, Folvarčný. ŽK: 1:0. Diváci: 30.

Č. Těšín: Pecha – Bolek, Matuszek, Rac, kupczak – Konečný, Šiška, S. Zogata (81. Mendrok), Hradečný (87. Michalisko) – Sostřonek – Kiška. Trenér: Richard Beneš.