„Už na nás šlo vidět, že jsme utavení. Brušperk měl balon na kopačkách delší úseky hry a ten bod nakonec bereme," přiznal férově trenér havířovského týmu Zdeněk Menoušek, ačkoliv v posledních deseti minutách měli na noze góly Kubiena i Stebel.

„To jsme na závěr ještě nějak ožili," zasmál se Menoušek. „Ale jinak jsme ve druhé půli byli pod tlakem soupeře," dodal.

Datyňští měli v nohách středeční dohrávku v Dobraticích. V první půli proti Brušperku to na jejich výkonu ještě vidět nebylo. Hra byla oboustranně dobrá a vyrovnaná, domácí byli místy aktivnější, ale středová řada Brušperku už o sobě dávala vědět. „Soupeř je hodně fotbalový, těžko se přehrává," připustil Menoušek.

Nástup do druhé půle patřil právě hostům, kteří měli znatelnou převahu, paradoxně skórovali z nejméně nápadné akce a po chybě gólmana Vasilka srovnali. „To byl zbytečný gól, ale vyústil tím soupeřův tlak, takže srovnání zasloužené," doplnil trenér domácích.

Brušperk po vyrovnání upustil od aktivní hry a stáhl se, ale Datyně toho nevyužily. „Byly tam nějaké rohy, ale už jsme se neprosadili. Ten výsledek odpovídá předvedené hře," zakončil Menoušek.

TJ Dolní Datyně – SK Brušperk 1:1 (1:0)

Branky: 26. O. Kulhánek – 67. Chrašč. Rozhodčí: Jedlička – Karas, Laštuvka. ŽK: 5:1. Diváci: 47.

D. Datyně: Vasilko – Kaduch, Neuman, Wojtyna, Dolák (76. Kučera) – Kubiena, Miczka, Tomašák, Stebel – O. Kulhánek, Baláž. Trenér: Zdeněk Menoušek.