Fotbalisté Petrovic tak trochu napravují dojem celků z Karvinska v zápasech proti týmům, které přehrály jak Havířov, tak béčko Karviné. Nedávno si na Lokomotivě vylámal zuby Brumov, teď zase Určice.

„Je to určitě plusový bod, ale v rozpoložení, v jakém se teď Určice nacházejí, jsme tam měli vyhrát," trochu si drbal hlavu asistent petrovického trenéra Čopjaka René Bielan. „Abych byl upřímný, s horším mančaftem jsme na jaře nehráli," doplnil.

Lokomotiva šla od začátku jasně za svým cílem, ale provází ji bolest snad všech týmů v této republice – proměňování šancí. „V poločase jsme vedli 1:0, ale měli jsme vést ta 4:0," přibližoval Bielan.

Čisté tutovky totiž zahodili tradičně Staszewski (překopl bránu), Škuta, který šel zboku na brankáře, i Nielek.
„Staszewskému se střelecky nedaří, v každém utkání se dostane do šance, ale proměňování je problém," uznal Bielan.

A tak jediný gól padl až z penalty. Reichl utekl všem, když jej ve vápně fauloval poslední stoper a zákonitě viděl i červenou kartu. Dittrich poslal Petrovice do vedení.

„V šatně jsme kluky upozorňovali, že ještě není vyhráno. Že Určice hrají o desíti, ale to je naopak může semknout, tak tomu ostatně většinou bývá. Bohužel jsme i v početní převaze inkasovali," nechápal kouč Lokomotivy.

A to mohli hosté své vedení pojistit. Jenže Staszewski hlavičkoval nad a s Dittrichovou dělovkou si poradil gólman. Domácím pak stačila k vyrovnání jedna povedená standardka a nešťastná teč Anastazovského. Zbytek poločasu se totiž úspěšně bránili. „Držení míče bylo jednoznačně v náš prospěch," povzdechl si René Bielan.

V závěru už domácí dotlačili k remíze i rozhodčí. Gillovu hlavičku po rohovém kopu zastavil nesmyslný ofsajd, Staszewskému ve vápně dokonce sundali trenýrky, ale faul za držení se nepískal…

Sokol Určice – Lokomotiva Petrovice 1:1 (0:1)

Branky: 72. Bednář – 40. z pen. Dittrich. Rozhodčí: Levinský. ŽK: 2:2. ČK: 38. Skopalík (U). Diváci: 126.

Petrovice: Hájek – Anastazovský, Gill, Bernatík, Reichl – Lemchi (55. Kempný), Hoffmann, Dittrich, Škuta (80. Bajzath) – Nielek (72. Ruisl), Staszewski. Trenéři: M. Čopjak a R. Bielan.