Jeseník porazili 4:1 a drží se ve skupině ústeckých pronásledovatelů. „Rozhodně jsme chtěli napravit dojem z posledního utkání v Ústí, kde jsme hráli fakt špatně,“ uznal trenér Havířova Miroslav Matušovič.

Ačkoliv úvod zápasu patřil domácím, po jednom z mála obranných zaváhání šli do vedení hosté. „Naštěstí nás tenhle dílčí nezdar nenahlodal. Pokračovali jsme v aktivitě a měli herní převahu. Věřil jsem, že zápas otočíme,“ nepřipouštěl si Matušovič problémy.

Ty částečně odmazal gólem před přestávkou Omasta a v úvodu druhé části Indiáni rozhodli o přidělení bodů z tohoto zápasu ve formě oni vše, Jeseník nic.

„Starty do obou poločasů byly podobné, tedy v naší režii. Rozdíl byl pouze v tom, že nás v první části soupeř potrestal po zbytečné chybě, zatímco v té druhé jsme gól dali my. Prosadili jsme se větší kvalitou, kluci bojovali a potěšili naše diváky. Vážíme si toho, že nás opět přišli podpořit ve slušném počtu. Mužstvo určitě zaslouží pochvalu, jedeme dál,“ poznamenal Matušovič.

Jeho tým se opět prezentoval útočným kombinačním fotbalem. „Za to kluky chválím, přesto si nemyslím, že by všechno bylo v rychtyku, jak se říká. Vázla nám přechodová fáze, protože ze situací, ze kterých měl padnout gól, jsme neskórovali, zatímco z těch, kdy to na branku moc nevypadalo, naopak ano. Ale mužstvo jevilo snahu o aktivní fotbal a to musím uznat. Když budeme aktivní, tak se výsledky dostaví," dodal trenér.

Situace jeho týmu mohla být ještě veselejší nebýt předchozí porážky v Ústí. „Na to se ale nemůžeme ohlížet. Ve hře je ještě spousta bodů a my nepřemýšlíme nad tím, co by, kdyby. Ústí se nám nepovedlo, to je fakt, ale hrajeme dál a zajímá nás vždy nejbližší soupeř a náš výkon. Když bude dostatečně kvalitní, tak budou i výsledky. Navíc zající se sčítají až po honu, zbývá ještě hodně kol," netrápí se Matušovič pohledem na průběžnou tabulku.

MFK Havířov – FK Jeseník 4:1 (1:1)

Branky: 41. Omasta, 57. Zupko, 76. Förster, 79. z pen. Hottek – 12. Kysela. Rozhodčí: Duda – Bebenek, Černoevič. ŽK: 1:1. ČK: 90. Slavík (H). Diváci: 480.

Havířov: Slavík – K. Skoupý, Hottek (88. Zbavitel), Igbinoba – Klejnot, Wojnar (85. Greger), Zupko, L. Skoupý – Omasta, Lišaník, Förster (80. Baran). Trenér: Miroslav Matušovič.