„Mária jsme sledovali delší dobu, zaujal nás. Je to střelec, a tak si od něj slibujeme zvýšení konkurence v útoku a věříme, že se může prosadit. Na druhé straně Lukáš Duda jako mladý hráč potřebuje hrát, a pokud bude ve druhé lize nastupovat, bude to pro něj lepší než vysedávat na lavičce u nás," přiblížil manažer Karviné Lubomír Vlk s dodatkem, že oba hráči budou ve svých klubech do konce kalendářního roku na hostování. „Po podzimní části si to s Vítkovicemi vyhodnotíme a rozhodneme se, jak dál," uzavřel Vlk. Kovařík tak bude připraven už pro sobotní ligové utkání s Jihlavou.

Kovařík přišel do MFK Vítkovice v létě 2014 z Frýdku-Místku. Byl výraznou postavou týmu a pomohl k postupu do MSFL i Fotbalové národní ligy. „Ve Frýdku jsem moc nehrál, byl jsem rád za nabídku od Vítkovic i šanci. V té době mě ani nepadlo, že budu hrát druhou, natož první ligu. Moc Vítkovicím děkuju, za to jak mě připravily, a že mi umožnily zkusit se prosadit v nejvyšší soutěži. S klukama budu určitě dál v kontaktu, budu jim fandit, a když to jen trochu půjde, přijdu je podpořit i na zápas," uvedl Kovařík ke svému odchodu.

Jeho slova potvrdil také sportovní ředitel MFK Vítkovice Marek Pohorelli. „Jsme si vědomi, že přicházíme o útočníka, který tady odehrál dvě výborné sezony, ale když za námi Mário přišel, že dostal nabídku od Karviné, nechtěli jsme mu bránit," upřesnil Pohorelli.

Za Kovaříka dostaly Vítkovice náhradu v podobě Lukáše Dudy, který podle Pohorelliho zapadá do konceptu klubu. „Lukáš je šikovný hráč, odchovanec Vítkovic a kluk z Ostravy. Zapadá to do naší strategie, aby u nás hráli odchovanci. Věřím, že se popere o místo na hřišti a prokáže své kvality," dodal Marek Pohorelli.

Lukáš Duda si nyní zahraje v druholigových Vítkovicích.

„Lukáše znám ještě z dorostu z Karviné, byl jedním ze základních kamenů týmu, který dokázal v dorostenecké lize uhrát třetí místo. Samozřejmě mezi dorosteneckým a mužským fotbalem je velký rozdíl, ale Lukáš je dříč, který nechá na trávníku vše. Věřím, že si své místo v týmu vybuduje," doplnil Roman West, který v Karviné trénoval.

Sám Lukáš Duda se na působení ve Vítkovicích těší. „Vracím se do mateřského klubu, takže se na to moc těším. Chci klukům pomoct k co nejlepším výsledkům a doufám, že nasbírám další herní zkušenosti," podotkl Lukáš Duda.