Dolní Benešov totiž nečekaně padl doma s Kozlovicemi a také Ústí doma prohrálo, a to s béčkem Opavy. Do hry o postup se však zapojily právě i Kozlovice. Rozdíl mezi prvními čtyřmi celky tabulky činí pouhé dva body!

„Je to pořád otevřené. Osobně nepamatuji, že by divize někdy byla tak napínavá. O postup bojují čtyři týmy do posledního kola, to je neuvěřitelné,“ uznal hrající trenér Indiánů Miroslav Matušovič.

Jeho tým soupeře z Hranic asi trochu podcenil, protože se do poločasu dokázal prosadit pouze jednou. „Dnes už není snadného soupeře. Musím říct, že Hranice u nás předvedly velmi dobrý výkon,“ poznamenal Matušovič.

Když v 58. minutě srovnal Kuchař na 1:1, začali mít domácí potíže. Nezměrnou vůlí ale dokázali utkání zlomit a stejně, jako naposledy v Opavě přišli o výhru v poslední minutě, tak nyní se v poslední minutě naopak dočkali vítězné trefy. Zařídil ji Wojnar.

„Bylo to utrápené vítězství, ale dotlačili jsme to tam a můžeme dál snít o vítězství v soutěži,“ ulevilo se Matušovičovi. K tomu potřebuje Havířov uspět na půdě sousedních Petrovic. Zároveň musí doufat, že Kozlovice nevyhrají ve Slavičíně a Dolní Benešov zase nevyhraje v Hranicích. Tento zápas se překvapivě hraje už v pátek, zatímco ve Slavičíně se hraje až v neděli, takže když pomineme regulérnost soutěže, která v tomto ohledu dostává na frak, budou aktéři sobotního derby vědět, co jim bude stačit na postup, případně záchranu.

„Doufám, že nás do Petrovic přijede podpořit co nejvíce fanoušků, žádám je o to. Hrajeme o strašně moc, stále máme šanci,“ apeluje Miroslav Matušovič na havířovské fanoušky, aby přijeli Indiány podpořit v co možná nejhojnějším počtu.

MFK Havířov – SK Hranice 2:1 (1:0)

Branky: 33. Igbinoba, 90. Wojnar – 58. Kuchař. Rozhodčí: Macrineanu – Richtár, Šamánek. ŽK: 2:3. Diváci: 190.

Havířov: Směták – K. Skoupý, Hottek, Igbinoba – Klejnot, Wojnar, Zupko (77. Chlopek), L. Skoupý – Matušovič, Lišaník, Omasta. Trenér: Miroslav Matušovič.