Lutyňští v Petřvaldě výborně začali, ale o to hůře skončili. Kdyby v poločase panoval přesně opačný stav než panoval, tak se nemohl nikdo divit. „Jenom Pěgřim mohl dát hattrick. Vypracovali jsme si opravdu skvělé šance, které se ale musí proměňovat," pravil po příjezdu z Novojičínska trenér Sokola Jiří Skála.

Pěgřim mohl v 17. minutě otevřít skóre. Běžel sám na brankáře, ale netrefil. O sedm minut později mu nahrál do další gólovky Twrdý, výsledek byl stejný. Domácí pak po snad první pořádné akci skórovali, když se zadáci Lutyně jen dívali, jak Prudký doráží do sítě Šajerem vyraženou střelu M. Jaroše. Aby toho nebylo málo, po dalším nedůrazu ve vápně dotlačil Hýl balon do sítě stehnem. „Takové chyby! Umožnili jsme Petřvaldu hladce nabýt dvougólového vedení," bědoval Skála.

Odpovědět mohl Pěgřim, jemuž přihrál technik Ochodek před bránu, ale Pěgřim selhal i ve třetí velké šanci. Domácí téměř nemohli uvěřit, že po takovém průběhu vedou 2:0 oni a ne Dolní Lutyně.

„O přestávce jsme se sice v kabině hecovali, že to ještě zkusíme, ale už bylo znát, že to na kluky dolehlo. Měli jsme tady jednoznačně vést a ne prohrávat," mrzelo Skálu.

Navíc se brzy po přímém kopu trefil Augustýnek. Zeď před Šajerem se rozestoupila a brankář Lutyně už nestačil v započatém pohybu na střelu adekvátně reagovat. Pak se do další šance dostal opět Pěgřim, zase běžel sám na bránu, ale když se znovu netrefil, zápas se už jen dohrál. „Ten zbytek utkání mě ale docela vytočil, protože jsme úplně přestali běhat a dovolili domácím, aby s námi hráli bago," nelíbil se trenérovi v poslední půlhodině výkon týmu, který umožnil střídajícímu V. Jarošovi vstřelit rovnou dva góly, kterými stanovil konečné skóre na 5:0.

Lutyně během zápasu pokryla tvůrce domácí hry J. Huvara, k její smůle však hráli ostatní. Výsledkem tak byl debakl. Trenér už pak poslal na plac všechny hráče, kteří byli na soupisce. „Ale bylo to možná ještě horší," mávl rukou Skála, jehož čeká v Lutyni přes zimu kopa tvrdé práce. Pokud tedy bude u mužstva chtít i nadále pokračovat.

TJ Petřvald na Mor. – Sokol Dolní Lutyně 5:0 (2:0)

Branky: 78. a 85. V. Jaroš, 33. Prudký, 36. Hýl, 54. Augustýnek. Rozhodčí: Slaný – Beran, Přeček. ŽK: 2:3. Diváci: 70.

D. Lutyně: Šajer (65. Kunčický) – Hrachovec, Mančař, V. Szkuta, R. Szkuta – Ochodek (75. Fismol), Twrdý, Huňař (65. Śrubař, 84. Wita), Klemiš (61. Nitka) – Pěgřim, Chybiorz. Trenér: Jiří Skála.