„O tom, že budeme na podzim druzí, se mi ani nesnilo," přiznává bez obalu strůjce albrechtického úspěchu Tomáš Vychopeň. „Samozřejmě jsme chtěli navázat na vydařené jaro, ale střízlivě jsem to odhadoval na nějaké páté šesté místo, klidný lepší střed tabulky. Druhým místem mě kluci příjemně překvapili," poděkoval trenér svému mužstvu.

Až do 5. kola a zápasu v havířovských Dolních Datyních hledal ideální složení jedenáctky, což možná zapříčinilo nestabilní výsledky v úvodu sezony. „Řekl bych, že to opravdu zapříčinilo. Než si sestava sedla, trvalo to. Hledal jsem různé možnosti, kde by mohli jednotliví hráči nastupovat, a v Datyních jsem je snad i našel," přemítal Vychopeň.

Zápas v Havířově byl také prvním, v němž od první minuty naskočil na pozici útočníka Tomáš Věčorek a právě s jeho jménem se pojí úspěšné podzimní účinkování Albrechtic v soutěži. Z nejlepšího střelce týmu udělal útočníka právě až trenér Vychopeň, do té doby hrával Věčorek spíše v obraně.

„Ale i další hráči si svá místečka v sestavě našli. Tým získal atraktivní herní tvář a také na jaře budeme chtít praktikovat celoplošný styl s hrou do křídel a hlavně směrem dopředu. To diváky baví a přináší nám to výsledky," slibuje albrechtický kouč.

I proto nechce v zimě kádr výrazně doplňovat. „Není důvod, mančaft šlape. Představoval bych si tak maximálně jeden příchod, to by mělo stačit," uzavírá Tomáš Vychopeň.

Celý materiál v úterním vydání Karvinského a havířovského Deníku.