Rozhodující trefu zaznamenal ve 31. minutě záložník Kryštof, který si naskočil na přímý kop Dušana Žmolíka a přesnou hlavičkou nedal brankáři Gojovi šanci.

„Šlo o bojovné utkání, hlavně ze strany Bohumína. Jsem rád, že to chlapi vydrželi a my tak získali důležité tři body, které posilují naše naděje na záchranu," řekl trenér Kobeřic Tomáš Kamrád.

Jeho svěřenci podali obětavý výkon, za což je trenér chválil. Naproti tomu kouč Bohumína Aleš Neuwirth nad hrou svého týmu jen nechápavě kroutil hlavou. A po utkání nešetřil kritikou.

Bohumínu (žlutomodré dresy) se na jaře nedaří. V neděli prohrál s Kobeřicemi.

„Tento výkon považuji za zcela ostudný. To, na čem jsme pracovali celou zimu, se úplně ztratilo, vyšlo vniveč. Přistoupili jsme k tomu ustrašeně, byli jsme doslova posr… ze soupeře, všude pozdě. Nedokázali jsme hráče dostoupit, sebrat jim míč ani kombinovat. Nešlo nám nic," prohlásil bez vytáček Neuwirth.

„Připadalo mi, že kluci jsou na výletě, kdy se kochali novými dresy, ale se zápasem to nemělo nic společného," doplnil.
Zápas moc gólových šancí nenabídl. Domácí měli jedinou opravdu tutovou, když se tři minuty před přestávkou ocitl sám před Zieglem útočník Jatagandzidis, ale brankáře prostřelit nedokázal.

Jinak šlo maximálně o náznaky, ze kterých reálné nebezpečí hostující brance nehrozilo. „Myslím, že v náš prospěch rozhodla bojovnost a kolektivní výkon, na kterém si musíme zakládat. Jinak hrát nemůžeme," poznamenal Kamrád.

„Je složité úplně přesně říct, kde je problém. Bylo však viditelné, že jsme se prakticky nedostali do šance," hodnotil Neuwirth.
„Po zápase jsme si vše rozebrali. Každý k tomu řekl svůj názor. Věřím, že jsme si to vyříkali a teď nemá cenu si nad tím lámat hlavu. Je nutné se připravit na další zápas," věří kouč Bohumína, že v neděli proti Markvartovicím tým uspěje.

„Každý, kdo sleduje tabulku, ale ví, že jsme mohli odskočit, místo toho se Kobeřice přiblížily. Ještě to bude velké drama," odhaduje Aleš Neuwirth, kouč čtrnáctého týmu krajského přeboru.

FK Bohumín – Sokol Kobeřice 0:1 (0:1)

Branka: 31. Kryštof. Rozhodčí: Futerko. ŽK: 3:3. Diváci: 200.

Bohumín: Goj – Poštulka, Šiška, Socha, Košťál (46. Seget) – Věčorek – Ciesarik, Gorniok, Kubinski, Szkuta (63. Kloda) – Jatagandzidis. Trenér: Aleš Neuwirth.

Tribuna má za sebou první dvě utkání
Hotovo mělo být už na konci srpna, poté září a na závěr i října. Nakonec si příznivci fotbalistů Bohumína užívají většího komfortu nové tribuny až od jarní části sezony.

Problémy se stavbou se městu povedlo vyřešit a projekt za takřka pět miliónů korun dovést do úspěšného cíle.

„Samozřejmě jsme rádi, děkujeme městu Bohumín a všem, kteří stáli za tím, že se to povedlo zdárně postavit. Konečně to tady má nádech fotbalového centra, akorát výsledky nás moc neuspokojují a nedělají nám úsměv na rtech, jako právě tribuna," řekl Deníku předseda fotbalového klubu Lukáš Fluxa.

K potížím s výstavbou objektu, který zabírá 173 metrů čtverečních a má kapacitu 250 míst, se moc nechtěl vyjadřovat. „Jsme především rádi, že to stojí. Byl to totiž jeden z našich tří hlavních cílů," připomněl, že vedle tribuny bylo v ambicích vedení postavit druhou travnatou plochu a také zajistit financování klubu.

„Vše se podle mě povedlo. Teď už jen, aby kádr fungoval a my hráli v krajském přeboru důstojnou roli," přeje si Fluxa. „Nebudu teď říkat, že chceme jít výš, byť areál by si to zasloužil. Vše se odvíjí od výsledků, které musíme podávat, což se zatím nedaří," zakončil předseda FK Bohumín. (hek)