Ta je na jaře černým koněm soutěže, ale v Datyních byla blízko jasné porážce. „Měli jsme opravdu hodně štěstí," přiznal férově trenér hostů Lubomír Begany. „A výborného Šajera v bráně," dodal se smíchem.

Po skalpu lídra ze Šenova chtěli Lutyňští uplatnit podobnou taktiku i v derby. „Nikam jsme se necpali, každý hráč si zodpovědně plnil své úkoly v daném prostoru a spoléhali jsme na brejky," předložil jednoduchou taktiku trenér Begany.

Také zkušený domácí kormidelník Radek Nešpor vymyslel na hosty účinný recept. Hra po stranách s následnými centry se Havířovanům skutečně dařila. Problémem bylo proměňování. „Když řeknu, že to mělo skončit 8:4, tak nebudu daleko od pravdy," mávl rukou trenér Nešpor.

Ten byl tentokrát spokojen s přístupem i hrou svých svěřenců. „Když odhlédnu od výsledku, který je pro nás samozřejmě nepříznivý, tak s herní kvalitou jsem opravdu byl spokojen. Dařilo se nám soupeře přehrát, ale ve vápně nám scházel důraz, možná i štěstí. Několikrát balon proletěl napříč celou šestnáctkou, aniž by ho některý z našich hráčů dokopl do brány," zalitoval Nešpor.

A tak udeřili hosté - dvakrát během první půle. Domácí se pak všemožně snažili o zvrat, ale nebylo jim přáno. Nastřelili břevno, Tomašák zahodil penaltu. Lutyně se v tabulce dotáhla na svého posledního soupeře.

TJ Dolní Datyně – Sokol Dolní Lutyně 0:2 (0:2)

Branky: 16. Havlásek, 43. Macháček. Rozhodčí: Klimek. ŽK: 2:4. ČK: 90. Kodenko – 90. Pěgřim. Diváci: 100.

D. Datyně: Vasilko – Neugebauer, Neuman, Dolák (65. Pištěk) – Miczka, Tomašák, Vlček, Vandriak (76. Antl), Kubiena – Kulhánek (46. Kodenko), Sikora. Trenér: Radek Nešpor.

D. Lutyně: Šajer – Kudlík, Vávra, Hanusek, Šimek (46. Szkuta) – Pěgřim, Vanečko, Velký, Twrdý – Macháček (86. R. Huňař), Havlásek (68. Wita). Trenér: Lubomír Begany.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.