Hosté se v průběhu jara prezentovali překvapivě spolehlivou hrou i slušnými výsledky, v havířovském derby ale zklamali. „V první půli tam snad ani neměli žádnou šanci," marně si vybavoval akce ČSAD trenér Datyní Radek Nešpor.

Jeho protějšek Radomír Zábranský kolegův výrok korigoval. „Šance jsme měli, ale je fakt, že zase tak nebezpeční jsme nebyli. Jinak první půle byla celkem vyrovnaná, po zranění Čopáka se nám hra zbortila a soupeř nás přehrál," uznal.

Domácí měli před utkáním obrovské problémy s poskládáním základní sestavy. „Vypadli nám čtyři chlapi, takže jsme do zbraně povolali i Dluhoše, který už před rokem skončil s hráčskou kariérou," objasňoval Nešpor.

Dluhoš zahrál na postu stopera výtečně a přičinil se o čisté konto pro gólmana Vasilka. Domácí své havířovské kolegy do brankových situací moc nepouštěli a vyhráli s přehledem.

TJ Dolní Datyně – ČSAD Havířov 3:0 (1:0)

Branky: 14. Kodenko, 64. Baláž, 82. Horňák. Rozhodčí: Poledník. ŽK: 2:2. Diváci: 200.

D. Datyně: Vasilko – Neugebauer, Dluhoš, Neuman – Antl (60. Janovský), Vlček (81. Dziedzic), Miczka, Dolák, Vandriak – Kodenko (69. Horňák), Svrčina (62. Baláž). Trenér: Radek Nešpor.

ČSAD: Burgert – Čermák, Kaleta, Přeček, Kulhánek – Hánl (63. Šrámek), Klus, Čopák (59. Vala), laurenčík, Ftáček (80. Sobek) – Kociolek. Trenér: Radomír Zábranský.