„Oprávněně. Dnes jsme si tři body nezasloužili. Kluci to pojali v tom smyslu, že se Dětmarky porazí samy, když se jim teď hrubě nedaří, ale po poločase zjistili, že to rozhodně samo nepůjde," férově uznal jeden z bohumínských trenérů Martin Kempný.

V Dětmarovicích řešili složitý úkol. „Situace byla mimořádně špatná, tak jsme se rozhodli udělat za ní tlustou čáru a začít od začátku. Bylo potřeba přepnout v myšlení hráčů. Odteď je pro nás každý bod ziskem, ať už hrajeme doma nebo venku a kdy jindy začít s novou etapou než v utkání s lídrem tabulky? Neměli jsme co ztratit," vyprávěl trenér Dětmarovic Josef Jadrný.

Ukázal se jako dobrý psycholog a své svěřence navíc připravil na výbornou. „Překopali jsme herní styl, rozdali nové pokyny v celkovém bránění, v dostupování soupeře. Každý hráč, jeden vedle druhého, si svědomitě plnil, co měl a Bohumín se prakticky k ničemu nedostal. Pokud měl šanci, tak si ji vytvořil po naší chybě," pochvaloval si Jadrný změnu herního obrazu.

Bohumín se skutečně dvacet minut hledal, zato domácí bojovali jako o život a zasloužili si vést. Holého vychytal Švrčina, v čisté šanci neuspěl Beilner, který sám před bránou hlavičkoval dva metry vedle a ani další skrumáže se neujaly. „Dětmarovické šance nás probraly a teprve pak jsme se dostali k dobrému úniku, jenže Vaclík to nevyhodnotil dobře. Měl střílet," vzpomněl si Kempný na jedinou bohumínskou příležitost během první půle.

V té druhé už se zvedli i hosté a hrozili převážně ze standardek. „Měli jsme výškovou převahu, ale soupeř hrál opravdu dobře. Určitě to není mužstvo, které by mělo spadnout," uznal Kempný.

To potěšilo i trenéra Jadrného. „Kluci si ověřili, že i s tak mladým týmem můžeme uspět kdekoliv. Třem bodům jsme byli blíž, dokonce si myslíme, že jsme měli kopat penaltu za faul na Beilnera. Ale i ten bod bereme," bral Jadrný remízu s lídrem jako odrazový můstek do zbytku soutěže.

Největší šancí Bohumína byl pokus Opice, který ve druhém poločase nahradil Jatagandzidise. Ale gólman Kotrla mu jeho snahu o lob zlikvidoval a Dětmarovice tak čisté konto jistě potěšilo. A koneckonců – vydělal i Bohumín. Heřmanice totiž prohrály, takže svůj náskok v čeel tabulky zvýšil Bospor už na sedm bodů.

SK Dětmarovice – Bospor Bohumín 0:0

Rozhodčí: Jurček – Sivera, Dytková. ŽK: 3:2. Diváci: 250.

Dětmarovice: Kotrla – Derík, Zahatlan, Hrtánek, Holý – Káňa, Beilner – Macko, Kurušta, L. Ligocký (90. Popek) – Ristovský. Trenér: Josef Jadrný.

Bohumín: Švrčina – Šiška, Košťál, Socha, Baculák – Sittek (76. Ferenc), Kubinski (59. Palej), Vaclík, Nowinski (66. Kalous) – Hanus – Jatagandzidis (59. Opic). Trenéři: Marek Poštulka a Martin Kempný.