„Byly to nervy. Do stavu 2:0 pro nás jsme hráli výborně, Těšín hrál také dobře, byl to vyrovnaný zápas. Od té druhé branky nás ale začal tlačit a nakonec to mohlo skončit remízou. Měli jsme štěstí,“ oddechl si šťastný trenér Orlové Martin Velký, jehož tým odehrál solidní partii.

V první půli vytěžil gól ze spolupráce dvou Afričanů, kdy Wilfried Junior našel Fromangera N´Da na zadní tyči, který míč uklidil do sítě. U druhé branky trefil nejprve Kempný bombou spoluhráče Věčorka, ten se ale rychle zvedl, zůstal vepředu a posléze těžil z přízemního centru Fromangera.

„Tomáš byl původně útočník, takže ví, jak se v takových chvílích zachovat. Teď už není tak rychlý, tak hraje stopera, ale pořád to v sobě má,“ smál se Martin Velký.

Těšíňanům naopak do smíchu moc nebylo. „Takhle si nepředstavuji odježděný zápas. Ano, posledních dvacet minut to byl mohutný tlak a mohli jsme to i otočit, ale dvacet minut je málo,“ smutnil trenér Těšína Richard Bemeš, jehož zklamal přístup hráčů k zápasu.

Těšín vs. Orlová 1:2.

„Byli jsme prakticky kompletní, ale mysleli jsme si, že se Orlová porazí sama. Byli jsme profesorští, nebojovali jsme. Když se hraje o záchranu, tak tráva musí hořet! Herně jsme byli lepší, ale kluci z Orlové bojovali, dali do hry srdíčko a tím vyhráli. To jsem u nás skoro hodinu hry postrádal. Hrát jsme začali až po té druhé brance, čímž jsme urazili fotbalového pánaboha,“ konstatoval Beneš.

Přesto mohl jeho tým skóre zvrátit, vždyť Kiška trefil tyč a po další střele vyhlavičkoval míč z prázdné brány Malík. Brankář Silber navíc chytil dvě jasné tutovky. „To je to, co jsem říkal. Probudili jsme se pozdě. Kdybychom tak hráli od začátku, museli jsme vyhrát. Snad je to pro kluky dostatečné poučení, protože už nám teče do bot,“ poukázal Beneš na situaci v tabulce, kde si naopak výrazně pomohla Orlová.

„Je to pro nás ohromný impuls do další práce. Konečně jsme zase bodovali naplno. Mohlo by nám to pomoct do dalších důležitých zápasů. Snad se od toho odpíchneme,“ přál by si trenér Slavie Martin Velký.

FK Český Těšín – Slavia Orlová 1:2 (0:1)

Branky: 82. Kiška – 39. N´Da, 52. T. Věčorek. Rozhodčí: Takáč – Vojkovský, Potiorek. ŽK: 0:5. Diváci: 200.

Č. Těšín: Gradek – Bolek (72. Kiška), Buzek, Rac, Byrtus (83. Žebrok) – Vlachovič (64. Konečný), Sostřonek, Kantor (70. S. Zogata), Hradečný – Mendrok – Folwarczny. Trenér: Richard Beneš.

Orlová: Silber – Malík (77. Matušík), Kempný, T. Věčorek, Papuga – N´Da (90. J. Renta), Vybíral (26. Wilfried Jr.), Schimke, Široký – Hruška, D. Renta. Trenér: Martin Velký.