Svěřenci trenéra Jozefa Webera se nemohou vymanit z výsledkové krize, která na ně v březnu dolehla, a vlastně už přes měsíc nepoznali chuť vítězství. „Kdyby jen chuť vítězství, my jsme vůbec nebodovali," smutně se pousmál trenér Karviné Jozef Weber.

A právě to chce v neděli proti Hradci změnit. „Je potřeba vrátit se na vítěznou vlnu a přesvědčit diváky, že ten fotbal pořád hrát umíme. Navíc jsem na to upozorňoval po každé tiskové konferenci - ještě stále nejsme úplně zachráněni," připomněl Weber, že k pokoření magické hranice, obvykle znamenající záchranu, chybí jeho mužstvu pořád uhrát bod. Na kontě jich totiž mají 29, a to není 30.

„Věřím, že jsme připraveni podat daleko lepší výkony, než jsme poslední dobou předváděli, a to hlavně venku," vrátil se kouč MFK k posledním třem venkovním prohrám v řadě.

Zápas obou nováčků přinese nejspíš velkou snahu vyhrát z obou stran. Domácí chtějí mít definitivně klid, chtějí si zase připomenout, jak chutná výhra. Hradec je po krk namočený v sestupových problémech a tři body by mu výrazně pomohly.

„Pochopitelně si v klubu všichni uvědomujeme, jaký zápas nás čeká, a že když ho zvládneme, přiblížíme se k záchraně. Je to důležitý zápas, který prostě potřebujeme zvládnout," burcuje spoluhráče kapitán Karviné Pavel Eismann.

Právě bojovná nálada se teď nese karvinskou kabinou. „Po té černé sérii není atmosféra ideální, ale smutku nebo nějaké skepsi nepropadáme. Snažíme se spíš nabudit na nedělní utkání," přiblížil Eismann pohled do zákulisí.

Karvinští na podzim v Hradci Králové zvítězili po přestřelce 4:3. Mohli by si tedy na soupeře více věřit? „Je to ošemetné. Hradec je soupeř, který má paradoxně lepší bilanci venku než doma. Tam ještě nevyhrál, zato zvenku body vozí, nedávno třeba vyhráli na půdě Zlína. Musíme být velice obezřetní," varuje trenér Weber.

Pavel Eismann si na podzimní zápas v Hradci také vzpomíná. „Tam to byla přestřelka, ale nemyslím si, že se bude opakovat. Oba týmy si uvědomují důležitost utkání, takže to bude spíš ze zabezpečených obran. Pro diváka by asi bylo lepší, kdyby branky padaly, ale upřímně – nečekám to," dodal Eismann.

Nedělní duel započne na novém stadionu v městské části Ráji v 17 hodin.