Hřiště v Kobeřicích ale opouštěli rudí vzteky. „To, co s námi prováděl rozhodčí Zelník, to už jsem dlouho neviděl. Ostatně, video z utkání poputuje na krajský svaz, tak doufám, že se tím budou v Ostravě zabývat," rozohnil se jindy klidný trenér Orlové Jarmil Kopel.

Karty byly před utkáním rozdány jasně. Poslední Kobeřice se potřebovaly dotáhnout na konkurenty před sebou, což se jim povedlo. V prvních patnácti minutách však byli aktivnější hosté z Orlové.

„Pak ale domácí hráč brutálně fauloval našeho Heráka, úplně mu rozerval koleno. Herák musel střídat a od té doby bylo utkání řízeno tendenčně, nemůžu si pomoct," přibližoval Kopel.

Hra samotná docela slučně odsýpala, Kobeřice měly šance, Orlové také, hlavně Tomáš, dlouho se však nemohl nikdo trefit.

Arbitr Zelník pak domácí „podržel" při úniku Kubiše, který postupoval sám na kobeřickou bránu. „Jeden z domácích hráčů ho zezadu sundal, místo jasné červené mu ale rozhodčí neudělil ani žlutou. A zraněný Kubiš musel také nuceně střídat," kroutil hlavou Kopel.

„Rozhodčí Zelník byl nakonec svým způsobem řízení zápasu nebezpečný pro obě strany, protože se to tak vyhrotilo, že vzájemné souboje zaváněly ještě větším průšvihem," poznamenal člen disciplinární komise krajského svazu v Ostravě Bronislav Schimke, který byl utkání rovněž přítomen.

Orlovští bojovali, nakonec se proti nim pískaly dvě penalty. „Proti té první nenamítáme nic. Ta byla jasná, Renta fauloval. Brankář Polášek ale penaltu chytil a to pro nás byl skvělý impuls k tomu, že si z Kobeřic něco odvezeme, protože domácí byli schlíplí, možná už sami nevěřili tomu, že utkání zvládnou," mínil orlovský kouč.

Jenže pět minut před koncem přišla penalta číslo 2. „Ta ale byla úplně vymyšlená, údajně za ruku Renty, což byla blbost. Kobeřice penaltu proměnily a pak už jsme se nedostali k ničemu. Jestli si Kobeřice uhrávají výsledky takhle, tak to jim opravdu ten sestup přeju," završil hodnocení utkání rozčilený Kopel a přidal osobní postřeh, že rozhodčího Zelníka v Orlové zažil výhradně jen u venkovních výjezdů na Prajzskou.

Sokol Kobeřice – Slavia Orlová 1:0 (0:0)

Branka: 85. z pen. Wirth. Rozhodčí: Zelník – Jahoda, Ham. ŽK: 1:1. Diváci: 164.

Orlová: Polášek – Papuga, Kroček, Herák (23. Kubiš, 63. Koschny) – Mleziva, Široký – Koník, Macháček, Renta – Regec, Tomáš. Trenér: Jarmil Kopel.