Po zápase si Lutyně hodně oddechla. „Teď už snad budeme mít definitivně klid. Ale bylo to drama až do konce," oddechl si trenér Sokola Lubomír Begany.

Právě klid si mohli domácí hráči udělat už do přestávky, jenže Macháček i Havlásek zahodili tutovky, a tak se první branky dočkali diváci až v 18. minutě, kdy se prosadil Szkuta. „Jinak byl první poločas celkem vyrovnaný, jezdilo se od brány k bráně," byl spokojen s úrovní zápasu Begany.

Domácí hráči chtěli výsledek pojistit, aby se jim v dalším průběhu hrálo snadněji, to se však nepovedlo. Ke cti hostů slouží, že se neustále drali před bránu Lutyně, vyloženou šanci ale neměli a s jejich střelami si poradil jistý Šajer.

Také druhá půle odstartovala svižně, přibylo však i zákroků, mnohdy dosti nevybíravých, které se množily na obou stranách. „Mladý rozhodčí Papuga to moc nezvládal. Byli se tady na něj podívat z komise rozhodčích, tak na ně asi moc dobrý dojem neudělal," glosoval výkon arbitrů Begany.

V 58. minutě mu to ovšem bylo jedno. To totiž zrovna Velký zvyšoval na 2:0 a Lutyně směřovala k vítězství. Komplikace však přišly záhy, neboť domácí nepokryli kraj hřiště, odkud Raškovice nadvakrát procpaly balon za Šajerova záda.

Snížení nalilo hostům novou krev do žil a začali „do toho" pořádně šlapat. „Spoléhali jsme na brejky, pak jsme ale přišli o vyloučeného Vanečka a už se jen bránili. Nakonec jsme výhru ukopali. Musím hráčům poděkovat za velkou bojovnost, šli za tím a nenechali si vítězství vzít," ulevilo se trenéru Beganymu.

Sokol Dolní Lutyně – Pražmo Raškovice 2:1 (1:0)

Branky: 18. Szkuta, 58. Velký – 67. V. Škola. Rozhodčí: Papuga. ŽK: 3:0. ČK: 82. Vanečko (L). Diváci: 120.

D. Lutyně: Šajer – Tvwrdý, Vávra, Šimek, T. Fismol – Havlásek (90. M. Fismol), Velký, Szkuta, Pěgřim – Macháček, Vanečko. Trenér: Lubomír Begany.