Utkání bude specifické pro řadu aktérů, kteří v nedávné minulosti působili v táboře protivníka. Patří mezi ně karvinský brankář Lipčák a třinecký útočník Juřena, ti ovšem proti svým mateřským klubům nastoupit nesmějí. Dalším je záložník Karviné Eismann, ředitel Třince Kula, trenér Hajný a také třinecký kapitán Pavel Malíř, který dokonce v Karviné fotbalově vyrůstal a dodnes v ní bydlí. Přestože skoro všechny druholigové sezony absolvoval jako hráč Třince, tu úplně první odehrál v dresu dnes již neexistujícího oddílu FC Karviná.

„Doufám, že v Karviné nepředvedeme to, co posledně doma v prvním poločase proti Vltavínu. Nebo ještě jinak: že tam nepředvedeme to, co vždycky, kdy do desáté minuty dostaneme dva góly," přeje si čtyřiatřicetiletý Pavel Malíř – věkově i služebně nejstarší fotbalista Třince.

„Bude to těžký zápas, protože Karviná je silná a doma hraje velmi dobře. Pokud to ovšem zavřeme tak pečlivě jako Frýdku, mohla by s námi mít problémy. Doufám, že tentokrát už v Karviné něco uhrajeme," věří.

Karviná soupeře rozhodně nepodceňuje. „Tak to určitě ne, v týmu Třince jsou šikovní i zkušení fotbalisté jako Cigánek, Čelůstka, Gulajev, Wojnar, Malíř a další. V posledních zápasech chytal výborně i brankář Bruk, ostatně Třinec už své kvality potvrdil, když vyhrál na Žižkově, na Střížkově i ve Frýdku. Asi mu sedí role, kdy se od něj nic neočekává," uvažuje trenér MFK OKD Josef Mazura.

Ten měl se svým týmem na rozdíl od Třince, který čekala dohrávka s Vltavínem, čtrnáctidenní pauzu, kterou vyplnil tréninkem a přípravým zápasem proti Frýdku-Místku, který Karviná vyhrála 4:1.

„Už jsme všichni nažhavení a těšíme se. Derby nemívá favorita, ale věřím, že to doma zvládneme a potvrdíme druhé místo v tabulce," má jasno Mazura, který od zápasu čeká dobrý fotbal. „Třinec se také nerad uchyluje k defenzivní taktice. Samozřejmě nám je jasné, že to hned ze startu neotevře, ale jistě nebude úporně bránit velké vápno. Mohla by to být pěkná podívaná," přemýšlí karvinský kouč nad rytmem zápasu.

Postavit do hry by už zase mohl středopolaře Jakuba Hottka, který si odpykal dvouzápasový karetní trest a je znovu připraven zasáhnout do hry. Přestože jak říká známé pravidlo – vítězná sestava se nemění. „Nerad bych do toho nějak sahal, proti Zlínu jsme byli jasně lepší a proti Frýdku vlastně taky," uvažuje Mazura.

Zápas má výkop v 16 hodin na karvinském Městském stadionu v Ráji.