Městský sportovní klub dal dohromady družstvo žen, které se chystá na působení v Moravskoslezské divizi, skupině A. První zápas odehraje už tuto neděli 9. září doma s Lubinou.

Pokusy o založení ženského fotbalu v Orlové už byly, dopadly ale neúspěchem. Současný oddíl však věří v úspěch. „Jdeme cestou, která by měla fungovat. Holky mají skvělé zázemí a k dispozici vše, co potřebují. Navíc jsou snaživé,“ říká odhodlaně vedoucí týmu Tomáš Siekiera.

Ženský fotbal funguje v Orlové od loňského října. Začaly se pořádat nábory, tým se dával dohromady a scházel se k tréninkům. Klub dokonce uspořádal mezinárodní turnaj v sálovém fotbale. „Sice jsme byli předposlední, ale i to byl úspěch. Některé holky totiž předtím fotbal vůbec nehrály. Přesto jsme vybojovali jednu výhru a remízu,“ zavzpomínal na začátky Siekiera.

Teď už se tým schází ke třem tréninkům týdně a čítá 19 hráček. Nejmladší z nich je patnáct let, v kabině však působí i zkušenější fotbalistky. „Některé holky tady hrály už dříve, kromě jedné žádná nepřišla z jiného klubu,“ uvedl vedoucí orlovského týmu, který vede trenér Emil Richter.

Nechtějí být poslední

Orlovské fotbalistky za sebou mají historicky první přátelské utkání, ve kterém podlehly 1:4 Štramberku. „Ale výsledek neodpovídá obrazu hry. Máme však co dohánět, holkám totiž chybí větší herní praxe,“ upozorňuje Siekiera, jenž vyhlásil jasný cíl – neskončit poslední. „První sezonu chceme sbírat zkušenosti, aby holky dostaly do krve to, co po nich chceme, a aby zvládaly tréninkovou zátěž. Chceme se učit,“ uzavřel.

Petr Sobol