Havířované prohráli naposledy v Raškovicích, což ostatně není žádným překvapením. Alespoň pro toho, kdo se trochu orientuje v zákonitostech této soutěže. Trenér Datyní Radek Nešpor se dokonce po utkání odmítl vyjádřit k průběhu zápasu s omluvou, že by musel být hodně hanlivý.

První půle se v Raškovicích nemusela vůbec hrát. Oba týmy byly bez šancí a děj se odehrával ve středu pole. Branky začaly padat až po změně stran. Jenže do havířovské sítě. „U prvního gólu potrestali domácí naši hrubku v obraně. My pak už hráli na riziko a v závěru dostali  druhý gól. Ten už ale nic neřešil," shrnul porážku Nešporův asistent Petr Mládek.

Podle něj si budou muset Havířovští sednout a mizerný start do sezony probrat. „Když nezachytíme začátek, může se to s námi vézt celý podzim, a to nechceme. Navíc v dalším kole jedeme do Veřovic. Vyměnili jsme si s nimi pořadatelství, neboť v našem areálu pokračuje rekonstrukce zázemí. Do dvou týdnů by to už ale mělo být v pořádku," informoval Mládek.

Pražmo Raškovice – TJ Dolní Datyně 2:0 (0:0)

Branky: 78. a 89. Škapa. Rozhodčí: Levinger. ŽK: 1:3. Diváci: 100.

D. Datyně: Vasilko – Neuman, Robin Bilas, Neugebauer (84. Kulhánek) – Kubiena, Tomašák, Miczka, Kodenko, Kucsera – Baláž (65. Dolák), René Bilas (73. Antl). Trenér: Radek Nešpor.

Další zápas hrají D. Datyně v sobotu ve Veřovicích.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.