„Na šance jsme vyhráli, ale jinak to bylo celkem vyrovnané a v naší situaci bereme každý bod. Hodí se,“ nepohrdl remízou trenér českotěšínských fotbalistů Richard Beneš.

Zápas se znovu musel odehrát na umělce na Frýdecké, která domácím zase tolik nesedí, nicméně příkladně bojují i tam.

V prvních minutách byl lepší posílený Bruntál, domácí přežili pár závarů. Pak se hra srovnala a Vlachovič měl na noze tutovku, když šel sám na gólmana. Nedal.

Druhá půle už nabídla více šancí a také lepší výkon domácích, kteří poctivě bojovali o každý metr hrací plochy. „Kluci si uvědomují, o co se hraje, musím je pochválit za dosavadní přístup. Vidět je navrátilec Mendrok, který kvalitně potrénoval. Kluci jdou určitě nahoru,“ může být Beneš spokojen s herním projevem mužstva.

To bylo blízko všem bodům i proti silnému soupeři. Již zmiňovaný Mendrok dostal například k dispozici vyloženě samostatný nájezd. „Bylo to jako v hokeji, Lukáš běžel snad třicet metrů sám na bránu, gólman ho vyčapal. Kluci musí lépe sledovat třinecké Oceláře, kteří nájezdy v extralize zvládají,“ zasmál se Beneš.

V závěru neuspěl z pěti metrů ani Kiška. Bruntál zase hrozil po standardkách a také mohl skórovat. Gradek vytahoval jeden přímý kop na tyč, po druhém mu pomohl spoluhráč Bolek, vykopávající balon před prázdnou bránou. „Určitě to nebyl nudný zápas, ale všichni si už přejeme, abychom mohli hrát na normální trávě,“ uznal závěrem Beneš.

FK Český Těšín – SO Bruntál 0:0

Rozhodčí: Laštuvka – Lakomý, Janeček. ŽK: 2:1. Diváci: 50.

Č. Těšín: Gradek – Matuszek, Byrtus, Rac, Bolek – Hradečný, Sostřonek, Mendrok, Žebrok – Vlachovič – Folwarczny (84. Kiška). Trenér: Richard Beneš.