Jedná se o druhý kvalifikační blok, přičemž ten první mladí svěřenci trenéra Krejčího zvládli, když v Českých Budějovicích porazili Litvu 2:0.

„Řecko a Skotsko jsou zatím stoprocentní, vyhrály oba své zápasy a jsou tak našimi nejvážnějšími soupeři ve skupině. Utkání s Řeckem proto přikládáme značnou důležitost,“ nechal se slyšet trenér Karel Krejčí, mimochodem rodák z Karviné.

Lvíčata už se jednou právě v Karviné představila. Loni v březnu v předešlém kvalifikačním cyklu o letošní evropský šampionát. Tehdy mladí Češi porazili silné Chorvaty 2:1, přičemž pro Balkánce se jednalo o jedinou porážku ve skupině a nakonec se dostali až na Euro. Nezbývá než věřit, že lvíčatům se bude na karvinském pažitu znovu dařit.

„Soupeři jsou silní, ale náš tým má svoji vnitřní sílu a drží pospolu. Teď je ideální čas, aby to kluci na hřišti znovu potvrdili. Všechny nás žene touha postoupit, a pokud zvládneme podobně těžká utkání, zase se tomu snu přiblížíme,“ poznamenal trenér národního týmu Krejčí, v jehož výběru figurují i Ondřej Lingr z Karviné a Denis Granečný z Baníku.

Fotbaloví příznivci z našeho regionu by tak dnes určitě neměli na stadionu na Městském stadionu v Karviné-Ráji chybět, aby podpořili české hráče v jejich úsilí o Euro. Utkání začíná v 17 hodin.