Hosté, dirigovaní exkarvinským ligistou Jakubem Hottkem, mají slušně poskládaný tým, který si vyhoví v kombinaci. „Fotbalisté to jsou. Bylo vidět, že když si to dali na zem, tak to mělo hlavu a patu," uznal stonavský kouč Karel Sochora.

Jeho tým doplatil na neproměňování šancí. Prohrával už od 21. minuty, kdy se faulu ve vápně dopustil zkušený Wojnarovský. Stonavští se pak snažili odpovědět ještě do přestávky. „Bylo to ale spíš náhodné, bez fotbalovosti. Cpali jsme tam centry, ale ty nebyly přesné a kluci se zbytečně pokoušeli probít do šance zhuštěným středem hřiště, kde nebylo místo," nelíbila se Sochorovi hra jeho týmu.

I při této bídě mohli domácí srovnat, ale Vratimov podržel Kubala v bráně. Zvláště jeho povedený zákrok proti Graňákovi, jemuž vytáhl balon z šibenice, měl patřičný zvuk.

Domácí byli trochu skleslí a i když začali po příchodu Fraita hrát na tři útočníky, neneslo to ovoce. Vratimov navíc chodil do brejků, které však neřešil ideálně.

Stonava se mohla dočkat vyrovnání po Malúšově akci, nebo po průniku Mančaře, ale gól domácím nebyl souzen. „To už jsem tušil, že naším maximem bude remíza," připustil Sochora po zahozených šancích.

I ta se dala uhrát, neboť dvě minuty před koncem Klejnot zbytečně fauloval Kisela v šestnáctce. Jenže Dittrich kopl penaltu ideálně pro gólmana – asi metr nad zemí. „Musíme se z toho oklepat, tohle nebylo vydařené, navíc se nám zranil Mančař," sčítal po utkání jen negativa Karel Sochora.

SK Stonava – FC Vratimov 0:1 (0:1)

Branka: 21. z pen. Pařenica. Rozhodčí: Žáček – Kontoršikov, Kaloč. ŽK: 3:4. ČK: 88. Klejnot (V). Diváci: 122.

Stonava: Gaszczyk – Zielonka, Hančín, Wojnarovský, Mančař (72. Frait) – Edr (48. Kisel), Graňák, Dittrich, Němec – Malúš, Šuster (60. A. Zachata). Trenér: Karel Sochora.