„Chtěli jsme proti soupeři uspět. Přišla krásná návštěva (přes tři stovky diváků), vyšlo počasí a zároveň jsme oficiálně pod naším klubem otevřeli Hospůdku U Indiánů. Jsem rád, že i my, jako tým, jsme přispěli k vydařenému nedělnímu zakončení sezony," byl hrající trenér Havířova Miroslav Matušovič rád i za to, že mohl splnit slib, který dal před týdnem, a sice, že to hráči vítězi soutěže v neděli náležitě osladí.

Osladili. Hráli jako z partesu a sázeli branky. Matušovič se rozhodl postavit na hrot útoku Petra Michalčáka, který hrával na jaře spíš v obraně. Tento tah mu vyšel, Michalčák dal hattrick. Nutno poznamenat, že taktické manévry během jara (rozestavení, pozice hráčů, střídání) Matušovičovi znamenitě vycházely.

„Musím říct, že tentokrát jsem kluky ani nemusel motivovat. Jen jsem řekl, kdo bude hrát a kde. Kluci to vzali maximálně zodpovědně a každý na hřišti nechal vše. V první půli jsme, až na nějaké závary, neumožnili Valmezu prakticky nic. Hráli jsme my, předvedli jsme spoustu akcí a dávali krásné góly," pochvaloval si vydařenou první část.

V té druhé pokračovali jeho svěřenci v aktivitě, ale protože nešlo v nastoleném tempu hrát celý zápas, postupem času se Valaši přece jen začali prosazovat. „Naštěstí jsme vždy na soupeřův gól dokázali reagovat vlastní brankou a zase mu odskočit na dvougólový rozdíl. To bylo v celém průběhu podstatné a nakonec jsme zaslouženě zvítězili. Na kluky jsem za odehraný ročník hrdý, potěšili mě," ujistil Matušovič.

Tak snad to v příští sezoně bude ještě lepší. „Vynasnažíme se. Minimálně kluci nabyli další potřebné zkušenosti, jsme zase o rok chytřejší a vyzrálejší," zakončil manažer a trenér Indiánů v jedné osobě.

MFK Havířov – TJ Valašské Meziříčí 5:3 (3:1)

Branky: 39., 47. a 58. Michalčák, 16. a 18. L. Skoupý – 35. Dragon, 50. Wludyka, 75. Kučera. Rozhodčí: Šimoník – Gloser, Hanák. ŽK: 0:2. Diváci: 320.

Havířov: Kodeš – Lisický, Matušovič, Cigánek, Musiol – Zupko – Omasta (70. Švábík), Förster (85. Uherčík), L. Skoupý, Klejnot – Michalčák (74. K. Rozsíval). Trenér: Miroslav Matušovič.