O víkendu si Havířované zahráli duel dvou posledních týmů tabulky, ale jelikož je Rýmařov „vyklepl tenisovým kanárem" 6:0 a posunul se vzhůru, zahráli si Indiáni duel dvou posledních týmů tabulky i ve středu.

Do základní sestavy se mohl vrátit uzdravený trenér Miroslav Matušovič, tentokrát se ale postavil do středu zálohy vedle zkušeného Hottka. „Udělali jsme změny v sestavě a bylo to ku prospěchu. Říkal jsem, že změny přijdou, protože nikdo není nenahraditelný. Musím ocenit přístup hráčů. Těch, co byli od začátku na hřišti, i těch, kteří začali na lavičce. Byl to maximálně koncentrovaný a zodpovědný výkon vyjma asi patnáctiminutové pasáže na startu druhé půle," mohl po delší době chválit trenér Matušovič.

První polovinu zápasu jeho svěřenci ovládli. Hráli výtečně, bojovali nadoraz a byli produktivní. „Domácí mají v sestavě poměrně dost vysokých chlapů, takže to většinou nakopli dopředu a pak byla mela. Musím kluky ocenit, že se nebáli, podstoupili mnoho osobních soubojů, které asi bolely, ale je to fotbal a ten občas bolí," pokrčil rameny Matušovič.

Důležité bylo, že Indiáni začali střílet góly. „A to jsme těch šancí měli ještě daleko víc. Ale nechci být nenasytný, dali jsme tři góly i po přestávce a jsme spokojení. Akorát mě mrzí ta pasáž v úvodu druhého poločasu, protože přesně na to jsem hráče o přestávce upozorňoval. Naštěstí jsme vždy na domácí gól dokázali také odpovědět gólem, takže jsme jim pokaždé zase odskočili," oddechl si hrající kouč Havířova.

V divoké pětiminutovce mezi 63. a 68. minutou padly hned tři branky. Dvě dal havířovský Gomola. Příkladem šli zkušení hráči. Michalčák, Hottek a nakonec i střídající K. Skoupý obstarali tři branky. „Teď si jen musíme přát, abychom na tyto tři body navázali i v dalších zápasech a odlepili se ode dna. Pořád je to jen druhá výhra. Musíme mít ale na paměti to, co se stalo po našem prvním vítězství. Je třeba zůstat na zemi, být i nadále pokorní a poctivě bojovat nadoraz celých devadesát minut. Pak se výsledek dostaví," věří Matušovič, že v neděli jeho svěřenci znovu podají koncentrovaný výkon.

FK Velké Karlovice – MFK Havířov 2:5 (0:2)

Branky: 50. Minarčík, 64. Ondřejka – 63. a 68. Gomola, 15. Michalčák, 28. Hottek, 82. K. Skoupý. Rozhodčí: Novák – Duda, Slaminka. ŽK: 2:1. Diváci: 120.

Havířov: Přibyl – Omasta, Babič, Michalčák, Gistinger – Zupko – Jaworek (71. K. Skoupý), Matušovič (81. Klejnot), Hottek (84. Trmal), Vagner – Gomola. Trenér: Miroslav Matušovič.