„Viděli jsme dost pohledných akcí i gólů. Osobně jsem na naší hře našel dost pozitiv, ale také negativa, která musíme pro utkání s Opavou odbourat,“ uvědomuje si trenér Karviné Norbert Hrnčár.

Jeho svěřenci dali soupeři rychlé dva góly, které je ale ukolébaly a Tychy se dostaly do pár náznaků šancí. „Ano, to jsou třeba ta negativa. Opadlá aktivita by se nám příště mohla vymstít, musíme být preciznější, rychle ten zápas uzavřít dalším gólem,“ přemýšlí Hrnčár, který do akce poslal až dvacet hráčů! Základní sestava pro duel s Opavou (9. února) se tak stále mihotá tak trochu v mlžném oparu.

„Každý, kdo naskočil, byl vidět a vytváří konkurenci na ostatní. To je pro tým prospěšné,“ pochvaluje si Hrnčár. Je otázka, zda tím pozorovatele z Opavy nějak zmátl. „Základní sestava není určena, otazníků je hodně,“ usmívá se Hrnčár, ale připouští, že o stoperské dvojici jasno má. „Kéž by to Krivákovi s Rundičem vydrželo,“ uzavírá.

Generálka karvinských fotbalistů (v zelenkavém) proti Tychům 4:1.

V roli kapitána týmu MFK se už objevil Lukáš Budínský, který po nečekaném odchodu Marka Janečky do Trnavy převzal kapitánskou pásku. „V předchozích zápasech jsme měli trochu problém dát víc než jeden gól a někdy i ten jeden. Takže jsme rádi, že se nám to týden před ligou povedlo a zkusili si i nějaké nové věci,“ pochvaloval si „Bůďa“.

MFK Karviná – GKS Tychy 4:1 (2:0)

Branky: 8. Ba Loua, 9. Smrž, 64. Faško, 71. Rundič – 76. z pen. Grzeszczyk. Rozhodčí: Proske. Diváci: 500.

Karviná: Berkovec (77. Ciupa) – Krivák, Rundič, Záhumenský (64. Djordjevič) – Čolič (46. Moravec), Bukata (64. Dramé), Smrž (46. Faško), Budínský (64. Suchan), Guba (64. Galuška) – Ba Loua (64. Lingr), Wágner (64. Kouakou). Trenér: Hrnčár.