„Řekl bych, že zasloužené, protože jsme Kobeřice přehrávali. Šancí jsme si vypracovali dost, ale na branku se docela natrápíme," uznal trenér Těšína Richard Beneš.

Tři body považoval za důležité. „Na každém startu záleží. Odvíjí se od toho prakticky celý podzim. Navíc jsme nevěděli, jestli se už budeme moci dostat na naše hřiště, které potřebuje regeneraci. Jinak bychom se museli domluvit se soupeři, že budeme hrát u nich. Ale proti Čeladné už bychom se prý na trávu dostat mohli, tak uvidíme," přál by si Beneš hrát na domácím trávníku.

V Kobeřicích byl jeho tým v první půli lepší a mohl dát více než jednu branku. Po šancích Fizka a Sostřonka se trefil až Šlavka.

„Bohužel hned poté jsme inkasovali. Byla tam chvilková nekoncentrace, domácí hráč zahrál rukou, naši na okamžik přestali hrát, ale pokračovalo se a tu rozehranou akci jsme už nezastavili," zalitoval Beneš.

Ve druhé části viděl červenou kartu českotěšínský Folwarczny, ale i tak se hosté dočkali opětovného vedení. K trestnému kopu se totiž postavil Fizek a obstřelil kobeřickou zeď – 1:2.

Domácí pak přitlačili, ale hosté hráli v bloku a čekali na brejky. Výsledek se už nezměnil.

Sokol Kobeřice – FK Český Těšín 1:2 (1:1)

Branky: 25. Kryštof – 22. Šlavka, 62. Fizek. Rozhodčí: Lukašík – Švec, Potiorek. ŽK: 1:2. ČK: 52. Folwarczny (T). Diváci: 202.

Č. Těšín: Gradek – Bolek (46. Konečný, 90. J. Zogata), Kupczak, Rac, Popelka – Šlavka (82. Kiška), Kantor – Folwarczny, Sostřonek, S. Zogata (65. Lojek) – Fizek. Trenér: Richard Beneš.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu většinou nezveřejňuje kompletní obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, domova i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Deníku, anebo ve zlevněné předplacené internetové verzi.
Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Po připojení si pak můžete Deník v plném znění přečíst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.