K předehrávce posledního kola krajského přeboru k nim přijela Polanka a obě mužstva si zahrála pohodový fotbal pro diváky. „Ti těšínští nám opět vytvořili skvělou kulisu. Za celou sezonu jim patří velký dík, protože za námi cestují i na venkovní zápasy a vždy nás patřičně podporují," poděkoval fandům trenér Těšína Richard Beneš.

Jeho tým si závěrečný duel soutěže užil a naplnil tak trenérovy představy o zisku 50 bodů. Získal jich 51. „Kluci hráli opravdu dobře, i když první šanci měla Polanka. Valigůra ji ale nedal a pak už byla řada na nás. Vyšly nám dvě standardky, jedna na zadní, jedna na přední tyč a Rac s Konečným nám dali náskok," byl Beneš spokojen.

Jak domácí, tak Ostravané, spoléhali na kombinační hru po zemi a vytvářeli si šance. Fotbal diváky bavil. Když po hodině hry přidal třetí branku Těšína Folwarczny, zdálo se být rozhodnuto. Polanka se ale nevzdávala a dokázala snížit. Za stavu 4:1 pak neproměnila penaltu, neboť se blýskl brankář Gradek a zneškodnil ji.

„Škoda, že Péťa Kiška neproměnil svou šanci. Řehulka mu jeho střelu vytlačil na tyč. Mohl svou bilanci zaokrouhlit na dvacet gólů," poznamenal Beneš.

Jinak byl ale spokojen. „Zahráli jsme si kvalitní fotbal, zakončili sezonu výhrou. Navíc se nám během ní dařilo zabudovávat do sestavy mladší hráče. Příští sezonu budeme v konsolidaci kádru a sehranosti sestavy pokračovat," poznamenal Beneš závěrem.

FK Český Těšín – SK Polanka n. O. 4:2 (2:0)

Branky: 18. Rac, 27. Konečný, 62. Folwarczny, 79. Lojek – 74. Valigůra, 90. Ševčík. Rozhodčí: Pala – Lakomý, Tomšík. ŽK: 2:0. Diváci: 110.

Č. Těšín: Gradek – Matuszek, Fizek (73. J. Zogata), Rac, Bolek – Hradečný (61. S. Zogata), Sostřonek, Kantor, Konečný (80. Bolec) – Kiška (83. Szkutek) – Folwarczny (67. Lojek). Trenér: Richard Beneš.