„Tak vysoko jsme Slovan snad nikdy neporazily," pochvalovala si trenérka těšínského družstva Sylva Bajtková. Klub v létě posílil o čtyři hráčky základní sestavy a už v přípravě byl herní posun týmu znatelný. „V poslední přípravě jsme daly pět gólů, teď zase. Tolik branek jsme dohromady nedaly za celé jaro," smála se Bajtková.

Nástup do utkání měly domácí fotbalistky výtečný, během deseti minut si Klusová po nádherných přihrávkách Skočkové vytvořila tři šance, z toho dvě jasné tutovky. „Všechny zazdila, až jsem se začala obávat, aby nás to nemrzelo. Ale pak se Iva konečně trefila a spadlo to zní i ze všech našich hráček," ulevilo se Bajtkové.

Těšíňanky pokračovaly v odhodlaném výkonu. Ostravanky moc nezlobily, pouze jejich nejlepší hráčka Břeská měla sem tam občasné výpady do těšínské obrany. „Kolik toho oběhala naše Pavlíčková, to se jen tak nevidí. Prakticky pokaždé zabránila soupeřce, aby skórovala," chválila Bajtková novou posilu.

Chválit mohla i ostatní. „Všechny naše zkušenější holky šly v přípravě hodně nahoru. Nejvíc je to vidět na kapitánce Dordové, která je kondičně skvěle připravena a vedle Pavlíčkové herně úplně pookřála. Holky si začínají ve středu pole rozumět, myslím, že se jako celek můžeme i nadále zlepšovat, a to je silná motivace do dalšího tréninku," těšilo Bajtkovou.

Její svěřenkyně soupeře z Ostravy nijak nešetřily a nasázely mu nepopulárního „bůra". Nejlepší hráčkou byla Skočková, která dva góly dala a na zbývající tři nahrála. „Snad nám ta střelecká forma vydrží. Teď jedeme do Loděnice, která už na jaře prokazovala značné zlepšení. Určitě nás tam nečeká nic snadného," předvídá Bajtková.

FK Český Těšín – Slovan Ostrava 5:0 (2:0)

Branky: 12. a 89. Klusová, 38. a 75. Skočková, 81. Kohutková. Rozhodčí: Vrťo – Suchý, Vejtruba. ŽK: 0:0. Diváci: 50.

Č. Těšín: Hronová – Skupniková, A. Špalková, Sikorová, Kölblová – Farská, Pavlíčková, Dordová, V. Špalková – Skočková, Klusová. Střídaly: Kohutková, Tyrliková, Nováková, Fajkoszová. Trenérka: Sylva Bajtková.