Odchovanec Ostravy je služebně nejstarším hráčem MFK OKD Karviná. V kádru prvního mužstva je od doby, kdy Karviná koupila soutěž (2008) a vyjma sezony 2010/11, kterou strávil na hostování v tehdy prvoligovém Hradci Králové, absolvoval všechny druholigové ročníky.

Stejně jako celé mužstvo však ani on nedokázal navázat na podařené jaro, které tým předvedl pod trenérem Josefem Mazurou před pár měsíci. „Podzimní část se nepovedla ani týmu a ani mě osobně," uznává Vladimír Mišinský, který pro závěrečné zápasy roku ani nefiguroval v sestavě. „Měl jsem natažený stehenní přitahovač, takže až tento týden zase začínám s tréninkem," vysvětluje.

To jste poslední zápasy musel na tribuně doslova protrpět, ne?
Nedařilo se nikomu. Konec podzimu byl totálně zpackaný, nepodařilo se nám porazit žádného silného soupeře a bohužel jsme v tabulce klesli dost hluboko. Osobně to hodně mrzí i mě samotného, protože třeba s Budějovicemi jsem měl na noze hned v první minutě gól. Kdybych to proměnil, mohli jsme Budějky porazit a udržet se v kontaktu s čelem tabulky. Místo toho jsme prohráli, pak ještě dvakrát a klesli jsme dolů. A právě po těch Budějkách jsem začal mít i problémy se svalem a už ani nehrál.

Zprvu to s Karvinou vypadalo dobře…
To je pravda. Start jsme měli skvělý, první třetina podzimu nám, až na derby ve Frýdku, vyšla na jedničku. Čtyři výhry se určitě počítají. Druhá třetina už byla slabší, ale pořád dost solidní. Sice jsme něco prohráli, ale pořád vyhrávali. Až posledních pět zápasů bylo zcela nepodařených. A já jsem dal jako útočník jen tři branky. S tím prostě nemůžu být spokojen.

V závěrečné třetině podzimní části jste v soubojích s předními celky soutěže propadli. Vnímáte to tak?
Ano. To byli nejsilnější soupeři, měli jsme si to s nimi rozdat a zápasy nám měly napovědět, jestli na to máme, anebo ne. Bohužel to vypadá, že jsme na to asi neměli. S tím se nesmiřuju zrovna lehce, věřte mi.

Karviná má prakticky rok co rok postupové ambice, anebo minimálně ambice hrát v tabulce nahoře. Proč se to podle vás nedaří?
Nevím, nedokážeme prostě celoročně ustálit výkony a tím i výsledky. Vždycky máme během sezony pasáž, ve které nabereme bodové manko na čelo a už to marně doháníme. Přitom co si pamatuji, tak jsme vždycky měli špatný podzim a dobré jaro. A zrovna teď jsme snad poprvé na to jaro konečně navázali. Novou sezonu jsme rozjeli opravdu slušně, ale pak zase přišla pasáž, kdy jsme dvakrát prohráli, do toho nám sebrali kontumaci z Pardubic a najednou jsme z prvního místa spadli na sedmé. Nemáme zkrátka konstantní výsledky. Kdybychom vždycky z pěti zápasů čtyři vyhráli a jeden remizovali, tak je to OK. Ale v určité fázi jara nebo podzimu přijde černá série a už se to s námi veze.

Celý rozhovor a seriál podzimních ohlédnutí krajských týmů ve vyšších soutěžích najdete pouze v tištěném vydání Deníku