HSK Uničov – MFK Karviná 1:1 (1:0)

Domácí fotbalisté začali mnohem aktivněji a hned z první šance Uničova nastřelil Stoklásek tyč karvinské branky. V 9. minutě se blýskl proti skvělé střele Vodáka brankář Gradek, jenž dostal pro toto utkání přednost před Hájkem. A hned minutu nato minul Vodák z těsné blízkosti hostující bránu. Karviná se pomalu dostávala do tempa a v 15. minutě mohla děkovat jen zbrklosti domácího Masopusta, který spálil tutovku.

Po dvaceti mintuách se Karvinští vymanili z tlaku a jejich první větší šanci měl na noze Opic, avšak těsně minul. Paradoxně když hosté přečkali nápor Uničova, inkasovali po nepřehledné situaci ve vlastním vápně z kopačky Večeři. Čtyři minuty před přestávkou vyfasoval za zákrok na domácího Laštůvku rovnou červenou kartu gólman Gradek a hosté museli do brány nasadit mladého Pacanovského.

Druhá půle už byla ze strany Karviné daleko povedenější. Hráči se uklidnili a domácí už do vyložených šancí nepouštěli. Hráli organizovaně v obraně a i v deseti začínali postupně přebírat režii utkání do svých rukou. V 73. minutě se o vyrovnání postaral precizní střelou z přímého volného kopu zkušený Petr Mašlej a prokázal, že je stále platným hráčem – 1:1. V závěru se domácí vrhli do náporu ve snaze strhnout vedení zase na svoji stranu, ale výsledkem byla jen šance agilního Vodáka, která skončila mimo.

Branky: 25. Večeřa – 73. Mašlej.

Rozhodčí: Pochylý, žluté karty: 1:1, červená karta: 41. Gradek (K.), diváci: 202. Karviná: Gradek – Reichl, Gill, Ondráček, Knötig – Juroszek (42. Pacanovský), Giňa, Mašlej, Holý (40. Vávra) – Sourada (80. Šuster), Opic. Trenér: Petr Mašlej.