Na Slovensku absolvovali tři utkání, dvě vyhráli, jedno remizovali a úspěšně do kádru včlenili novou posilu Martina Holka, který se hned dvakrát gólově prosadil.

„Střelecká potence útočníků, tedy jak nově příchozího Holka, tak i Karima Diabyho, mě potěšila," usmíval se po návratu trenér karvinských fotbalistů Josef Mazura.

Aby ne, oba hráči se na Slovensku trefili hned čtyřikrát, což je před blížícím se jarem slibná střelecká vizitka.
Kádr MFK OKD vyrazil směr Senec (poblíž Bratislavy) již minulé úterý. Hned na úvod čekal hráče zápas s místním druholigovým účastníkem SFM Senec.

Na umělé trávě patřila Karviné první půle, dala dvě branky a celkem s poklidem kontrolovala dění na hrací ploše, což uspokojilo i trenéra Mazuru. „Kromě branek jsme si vytvořili ještě několik opravdu slibných šancí. Dostávali jsme se do zakončení po brejcích i po standardkách," líbilo se Mazurovi.

Ten si mohl v utkání opět vyzkoušet určité taktické varianty, viděl součinnost jednotlivých řad i nedostatky, které je potřeba do zahájení jara odstranit.

Pod umělým osvětlením v Senci se na stejném místě odehrál i druhý duel Karviné, a to proti dalšímu účastníkovi II. slovenské ligy, sympaticky hrajícímu Šamorínu, jenž přistoupil na atraktivní hru nahoru dolů. „Díky dobré kombinaci a stylu soupeře jsme si vytvořili znovu několik slibných akcí, hlavně při závarech ve vápně," popisoval trenér Josef Mazura.

Karvinou nezdeptala ani smolná branka Slováků, jelikož po změně stran srovnal Holek na 1:1. Šamorín pak znovu vedl, avšak Svatonský z přímého kopu stanovil konečný účet střetnutí na 2:2.

„Tento zápas nás dost prověřil, protože soupeř hrál agresivně, napadal nás a chodil do přečíslení. Naopak zase my jsme dokázali v obraně Šamorína nacházet okénka a vytvářet si palebné pozice. Do sestavy se dostali další hráči, které jsme chtěli vidět a utkání rozhodně splnilo svůj účel," pochvaloval si karvinský kouč.

Poslední utkání, nejvydařenější na slovenském „turné", sehrál jeho tým proti aktuálně čtvrtému týmu slovenské nejvyšší soutěže – Senici. Utkání se hrálo na hlavním stadionu v Senici a Karviná měla i kupu štěstí, jelikož domácí hned třikrát nastřelili tyčku Pindrochovy brány.

Hosté byli naproti tomu v koncovce produktivní a potrestali hrubky senických zadáků. Domácí celek měl více ze hry, Karvinští ale takticky zápas zvládli. „Jsme rádi za přechod na přírodní trávu i za celý zápas, který byl veden ve svižném tempu. Senica měla navrch, ale nám se dařilo dostávat balony do vápna, kde jsme slušně zakončovali. Dvakrát to vyšlo, a proto jsme vyhráli," rekapituloval Mazura, který postavil až na tři jména totožnou jedenáctku, která nastoupila v úvodním utkání proti Senci.

„Máme ještě pár dní na dopilování určitých věcí, ale sestava se už víceméně rýsuje. Uvidíme, jak nám dopadne generálka proti Hradci," poznamenal závěrem Mazura. Utkání s hlavním aspirantem postupu do I. ligy Hradcem Králové odehrají jeho svěřenci tuto sobotu od 14 hodin na hřišti U Bažantnice.

SFM Senec – MFK OKD Karviná 1:2 (0:2)
Branky: 54. Bedecs – 18. Diaby, 21. Eismann.
Karviná: Pindroch – O. Cverna, Mikula, Jovanovič, Knötig – Ciku (46. Fiala), Vaněk, Hottek, Eismann – Kurušta (65. Juřena), Diaby.

ŠTK 1914 Šamorín – MFK OKD Karviná 2:2 (1:0)
Branky: 25. Špánik, 63. Mezovský – 51. Holek, 76. Svatonský.
Karviná: Lipčák – Knötig (46. O. Cverna), V. Cverna, Ofori, Taraba – Fiala, Svatonský, Gonda (65. Jovanovič), Holek (65. Kurušta) – Juřena, Halaška (46. Diaby).

FK Senica – MFK OKD Karviná 0:2 (0:1)
Branky: 34. Diaby, 57. Holek
Karviná: Pindroch – Mikula, Ofori (77. Jovanovič), V. Cverna, Knötig – Ciku (82. Svatonský), Vaněk, Hottek, Eismann (82. Fiala) – Holek, Diaby (62. Gonda).