Vzdálili se tak třetímu Dolnímu Benešovu na šest bodů a přiblížili se vedoucímu Valašskému Meziříčí. To má však pondělní dohrávku s Petrovicemi k dobru.

Úvodní půle nebyla ze strany Indiánů podařená. „V divizi prostě není slabý tým a Frýdlant byl u nás nebezpečnější. Nehráli jsme vůbec to, co jsme chtěli. Doslova jsme promrhali první poločas. Při šancích Frýdlantu nás podržel gólman Směták," uznal hrající kouč Havířova Miroslav Matušovič.

Havířovští fotbalisté (v modrém) zdolali Frýdlant rozdílem dvou branek.

V šatně byl nucen udělat bouřku, kromě toho udělal dvě změny v sestavě. „Poslal jsem tam menší hbitější hráče. Ten těžký terén k tomu vybízel, i soupeř měl v sestavě menší běhavé hráče v záloze, kteří nám dělali obrovské problémy," všiml si Matušovič.

Karta herního obrazu se ve druhé půli začala postupně obracet. Jako první se ovšem prosadil sám Matušovič, když parádně proměnil trestňák. Vzápětí sundal dres na oslavu gólu, ale neuvědomil si, že už má žlutou kartu. Dostal za to druhou a musel do sprch. „Jsem debil. Tohle je naprosto trestuhodné oslabení týmu," věděl Matušovič ihned, že v emocích udělal velkou chybu.

Spoluhráči ho ale podrželi. Už neinkasovali a naopak v nastavení pečetil výhru Indiánů Zupko. „Teď nás čekají dva těžké výjezdy, a sice do Nového Jičína a Hranic. Musíme bodovat, jde o těžkou pasáž jara, bohužel kvůli tomu, že jsem si to dnes nepohlídal, budu v Novém Jičíně scházet," zalitoval Matušovič.

MFK Havířov – BFK Frýdlant n. O. 2:0 (0:0)

Branky: 78. Matušovič, 90+1. Zupko. Rozhodčí: Žurovec – Kostelník, Poláček. ŽK: 2:3. ČK: 79. Matušovič (H). Diváci: 220.

Havířov: Směták – Lisický, Matušovič, K. Skoupý, L. Skoupý – Wojnar (46. Uher), Zupko – Omasta, Förster (46. Švábík), Klejnot – Gomola (81. Michalčák). Trenér: Miroslav Matušovič.