Dlouhých sedm kol jim trvalo, než se zase mohli radovat z vítězství. Naposledy porazili začátkem září Krnov a proti týmům z Bruntálska jim to asi svědčí, protože tři body si zapsali i v sobotu nad krnovskými sousedy z Bruntálu (navíc vybojovali i bod s Břidličnou, třetím celkem soutěže z Brunálska).

Zápas nabíd zajímavou střeleckou přestřelku a kromě samotného úvodu se vyvíjel lépe pro Orlovany. „Musím říct, že se nám konečně probudli oba útočníci. Michal Tomáš dal tři góly, Míra Macháček měl zase tři gólové nahrávky. Rozuměli si tam, oba výrazně ožili. Sice jim to trvalo skoro celý podzim, ale aspoň něco," zasmál se Jarmil Kopel, asistent trenéra Jurčíka na orlovské lavičce.

V poločase se Orlovští v šatnách povzbuzovali, že musí přidat ještě jeden gól, protože vést jen o dvě branky je ošidné. To se jim povedlo hned zkraje druhé půle, kdy se po dalším centru Macháčka trefil Renta. Pak už domácím nečinilo větší potíže tříbrankový rozdíl udržet, i když se skóre ještě měnilo na každé straně.

„Musíme kluky tentokrát opravdu pochválit za příkladnou bojovnost. Takto bojovali v úvodních pěti kolech soutěže, kdy jsme mohli být z hlediska nasazení a obětavosti spokojeni. Jsme rádi, že si na to zase vzpomněli. Kdybychom takhle makali celý podzim, tak nemáme starosti se záchranou," dodal Kopel.

Slavia Orlová – Slavoj Olympia Bruntál 5:2 (3:1)

Branky: 18., 20. a 37. Tomáš, 47. Renta, 88. Papuga – 8. Orság, 79. vlastní Malík. Rozhodčí: Tabášek – Vidlička, Tilkeridis. ŽK: 2:1. Diváci: 60.

Orlová: Polášek – Papuga, Malík, Mleziva, Pavlík – Renta (90. Šosutek), Široký, Koschny, Cmorják (65. Kubiš) – Macháček (81. Botur), Tomáš (88. Ganobčík). Trenér: Jiří Jurčík.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu většinou nezveřejňuje kompletní obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, domova i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Deníku, anebo ve zlevněné předplacené internetové verzi.
Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Po připojení si pak můžete Deník v plném znění přečíst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.