Obrovskou motivaci uspět cítili před zápasem bohumínští fotbalisté. Jednak chtěli bodově dorovnat první Heřmanice, jednak se před utkáním dozvěděli jednu smutnou zprávu. „Umřel nám správce hřiště, Jánko Rafai. Kluci chtěli hrát pro něj a věnovat mu tři body. Jsem rád, že se to povedlo," konstatoval trenér Bosporu Marek Poštulka.

Ten je poslední dobou navýsost spokojen jak s předváděnými výkony, tak s hrou a výsledky. „Na začátku jsme sice dělali body, ale hra nebyla nic moc. Ale říkal jsem, že si tým potřebuje sednout. Byl zčásti nový, hledali jsme na posty v sestavě ideální typy hráčů a ono to nějaký čas trvá, než si to kluci zažijí. Teď mohu být opravdu spokojen," uznal náročný trenér.

Ačkoliv se to nezdá, Bohumínští svedli s Krnovem „přestřelku", protože zatímco domácí dávali góly, soupeř střílel do tyčí a břeven. „Krnov nehrál vůbec špatně. Nám vyšel úvod, za stavu 2:0 nás zachránila tyčka, pak zase za stavu 3:0 břevno, ještě jednou tyčka. Ale jsem rád, že byli kluci produktivní, opět jsem se nemusel strachovat o výsledek. Mužstvo příkladně bojovalo a byla tam i mezihra. Těch gólů jsme mohli dát daleko víc," pochvaloval si Poštulka po výborném představení ze strany svých svěřenců.

Bospor Bohumín – FK Krnov 5:0 (3:0)

Branky: 7. Sittek, 23. Košťál, 31. Jatagandzidis, 53. P. Poštulka, 75. Kurušta. Rozhodčí: Picmaus – Lalík, Futerko. Bez ŽK. Diváci: 200.

Bohumín: Švrčina – P. Poštulka (79. L. Poštulka), Socha, Košťál, Kalous (71. Kurušta) – Sittek, Kubinski (76. Šiška), Vaclík, Baculák – F. Hanus (60. Ferenc) – Jatagandzidis (68. Opic). Trenér: Marek Poštulka.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu většinou nezveřejňuje kompletní obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, domova i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Deníku, anebo ve zlevněné předplacené internetové verzi.
Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Po připojení si pak můžete Deník v plném znění přečíst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.