„Přišel se na nás asi na dvacet minut podívat, ukázat nevěstu," zasmál se předseda klubu Martin Cyroň. „Kluci výhru darovali jemu, do jeho nové životní role," dodal s úsměvem.

Stonavští měli hru ve své moci, i když poločasový výsledek 2:2 tomu moc neodpovídal. „Hned na začátku jsme udělali chybu vzadu, často dostáváme celkem laciné góly, ale důležité je, že soupeře většinou přestřílíme. To se zrovna proti Libhošti podařilo, takže spokojenost. Někdy totiž tlačíme, máme spoustu střel, jenže gól ne a ne přijít. To naštěstí nebyl tento případ," komentoval pět branek v síti soupeře Cyroň.

K solidnímu fotbalu však přispěli i hosté, kteří hráli otevřeně. Šance byly na obou stranách. „Ale šlo vidět, že na míči jsme přece jen silnější. Dokázali jsme skóre otočit na 2:1, chvíli před pauzou jsme ale znovu inkasovali," přibližoval Martin Cyroň.

Symerského gól do šatny však Stonavu nevykolejil. „Kluci jsou silní, nenechali se tím rozhodit. Pokračovali jsme ve své hře, v tlaku a věděli, že je otázka času, kdy to tam spadne," povídal stonavský předseda.

A domácí moc dlouho čekat skutečně nemuseli, neboť hned v 50. minutě se prosadil gólem na 3:2 Kubiena.

Domácí hráli v útoku přesněji a rychleji, střelec Zoller stihl hattrick a nebylo co řešit. „V poli jsme působili fotbalověji, i když hosté hráli také dobře. Ale měli jsme navrch a brali zaslouženě tři body," shrnul vítězství Martin Cyroň.

SK Stonava – FC Libhošť 5:2 (2:2)

Branky: 30., 36. a 68. Zoller, 50. Kubiena, 81. Malúš – 4. Jachník, 45. Symerský. Rozhodčí: Tvardek – Čuba, Kubáček. ŽK: 5:3. Diváci: 100.

Stonava: Gaszczyk – Mančař (69. Malúš), Wojnarovský, Szkuta, Němec (52. Zielonka) – Kratka, Dittrich, Graňák (83. Zachata), Kubiena – Zoller, Šuster. Trenér: Karel Sochora.